Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek az iskolai...

Ti egyetértetek az iskolai telefonelvétel ezen részével?

Figyelt kérdés
Nálunk általános iskolába úgy volt egy darabig, hogy ha rajtakaptak, hogy használjuk (én nem használtam sosem), akkor elvették, és óra után visszaadták. 7.-ben vezettlk be, hogy reggele egy kis dobozba összeszedték a telefonokat, amit utolsó óra után adtak vissza.Na én evvel 2 ok miatt nem értettem egyet. Erősen hangsúlyozva mondták, hogy a telefonokra felelősséget nem vállalnak, és nem egy évfolyamtársról tudtam, akinek a telefonja kiesett a dobozból (sosem volt neki teteje), sőt olyanról is más iskolákból, ahol a tanár az egész dobozt elejtette. A másik, hogy a buszok szorosan az utolsó órai kicsengetések után jöttek, szóval nem feltétlen volt rá idő, hogy a telefonunkat várjuk. Itt most nálunk gimiben ezzel nincs gond, ha órán használod először szóbeli, majd írásbeli, majd igazgatói figyelmeztetés, ezután intők következnek, de nincs szedegetés. A másik ami szerintem abszurd, hogy van olyan iskola, ahol ha rajtakapnak, év végén kapod vissza. Kezdjük ott, hogy ez nem magántulajdon? Ok, értem, nem szabad használni, vegye el tőle, nap végén adja vissza, de egész évre? Amikor a legtöbb úgyis androidot használ, amit mind tudjuk, hogy nem tartós telefon (úgy értem hamar belassulnak, nem mint az IOS), magyarul anyagi veszteség a családoknak. Sőt, nem tudom rajtam kívül vannak e még olyan emberek, akik odafigyelnek az akkuk állapotára. Tegyük fel, hogy elveszik a telefont év elején, mondjuk volt az akksiban 91%. Ugye a Li-Ion akkukat olyan 50-65 % között tanácsos tárolni, szóval ez már kinyírná, és ha a telefon nem lassulna be, de az akkut tuti cserélni kell majd.

2016. szept. 6. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Kezdjük ott, hogy be sem engedném az épületbe a telefont. Szuper magántulajdon lenne otthon meg hétvégén. Nemzedékek sora nőtt fel telefon nélkül. És élnek. N32
2016. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Miért is? Ne arra gondolj rögtön, hogy mindenki játszik ám vele. Sokan arra használják, amire való. Én is vidékről járok be nap mint nap (9.-es vagyok), és nem árt ha van, mert: Mivan ha nem kell tömegközlekedéssel mennem, mert a szüleim a városba vannak (sokszor megesik), mivan ha otthon hagytam valamit (nem jobb, mint az évvégi jegyet lerontani), stb stb stb
2016. szept. 6. 16:42
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén? Nemrég még gimis voltam. Jártam a magam kis buszával, a szüleim ismerték az órarendem, és ha szökőévben egyszer valami másképp volt, akkor sem volt fennakadás. Ahogy te is haza tudsz menni azzal a busszal, akárhol is vannak a szüleid. Úgy gondolom, hogy elenyészően kevesen használják ténylegesen vészhelyzetben a telefonjukat (hányszor ütötted be a 104-et, legyél őszinte?), és az esetek 99.9%-ban csak a hülyeség megy rajta, főleg 18 év alatt. Teljesen feleslegesnek tartom a gimibe rendszeresen telefonnal járni. Ami nincs ott, az nem is tud útban lenni. El lehet vinni osztálykirándulásra, olyan élethelyzetben, amikor szükség van rá, de ez messze sem napi szintű dolog. Lehet maradinak nevezni, de én úgy érzem, hogy a mai gyerekek azt hiszik, telefonálni alapjog. PEdig kiváltság. Fel kéne ébredni.
2016. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
HA reggel elveszik, hazamenetelkor kapod meg, mi az istenért kell elvinni? Otthon hagyod és nem kell ríni a busz miatt.
2016. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Mint ahogy a kérdés kifejtésében írtam, felelősséget az ott hagyott telefonokért sem vállalnak. A gondnok leviszi az utolsó óra után (amíg az osztélyfőnök vitte le nem volt gond), letette a tanteremben a tanári asztalra azt csókolom. Ott maradtak a telefonok reggelig. És mivel gondolom iskolát láttál már, nincs beléptetőrendszer, az megy be aki akar, és simán zsebre lehet vágni telefonokat vagy nem? De ha neked meg az előző kommentelődnek az a baj, hogy nem értetek együtt a technológia fejlődésével, akkor a mobilt helyettesítsd kabalával, mert nagyon sok ember anélkül nem tud élni (sok felnőtt sem)
2016. szept. 6. 18:10
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
kit érdekel, miért vallalnak felelősséget, ha nem viszed magaddal??? Mondd már meg, mi az, ami miatt nélkülözhetetlen az iskolában. Érdekes módon az én gyerekemtől soha nem vették el, talán mert rendelkezik némi intelligenciával, és órán nem vette elő???
2016. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

A mi sulinkban pl. van beléptetőrendszer, tehát ezt ne általánosítsd!

Hogyha tudod, hogy elveszik, akkor minek veszed elő? Hagyd a táskában addig, azt amikor "kell", és vége a sulinak, akkor vedd csak elő. Ennyi!

2016. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, tőlem sem vették elő. csak vannak rosszindulatú osztálytársak, akik beköptek hogy van nálam, de tanítás alatt nem szoktam használni, csak utána. És azt hadd dönthesse el mindenki, hoyg mit visz vagy nem, eleve ez egy telefon, nem atombomba
2016. szept. 6. 18:20
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Megszakad a szívem ezekért az önérzetes kölykökért. Sírnak, ha ideiglenesen elveszik tőlük azt a féltve őrzött magántulajdont, amit a házirendben foglaltak ellenére, teljesen jogtalanul használnak a tanórákon.

Van néhány megoldás a problémára:

1) ha olyan rohadt drága volt, zárjátok széfbe és ne vigyétek magatokkal sehova, nehogy baja essék (eleve mi a jó istenért kell egy iskolás gyereknek több százezres telefon?!);

2) ne vegyétek elő órán, mert tiszteletlenség és semmilyen jogos indokotok nincs rá;

3) ne csak a jogaitokkal foglalkozzatok, hanem a kötelességeitekkel is.


Én nem olyan régen voltam iskolás, akkor bizony csak a tanév végén adták vissza a szülőknek(!) azt, ami nem illett az órákra, és senki sem picsogott miatta, mert tudtuk, hogy jogos a szankció. Sőt, az egyik tanárom komplett tolltartókat dobált ki az ablakon, ami persze nem normális viselkedés, de emiatt sem sírt senki, mert előre megmondta, hogy ez lesz.

2016. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8#

De akkor hiába köpnek be, te nem vetted elő. Elvihetni meg el lehet vinni, csak tanítás után használd (de ezt akkor így is szoktad).

2016. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!