Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az anglisztika "büfészak"? Ti egyetértetek ezzel az állítással?

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem szeretem ezt a kifejezést.


Szerintem viszont nem hasznos szak. Nem ad olyan piacképes tudást, ami miatt megérné anglisztikát tanulni. (Lássuk be, angolul szinte mindenki meg tud tanulni, nincs hiány angolul beszélő emberekben.)


Ha mindenképp nyelvszakot akarsz,akkor válassz egy ritkább, "értékesebb" nyelvet. (Orosz, svéd, arab mondjuk)

2016. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem mondom, hogy büfészak, mert az én olvasatomban az a büfészak, amit egy büfében ülve is el lehet végezni. Ez azért nem teljesen igaz az anglisztikára, de azt se mondom, hogy értékes diplomát ad. Nyilván egyeteme válogatja, de manapság már egy munkáltató sem esik hasra pusztán attól, hogy valaki egy ilyet elvégez. Egy kevésbé népszerű nyelvvel kombinálva nem rossz, de akkor is maga a nyelvtudás számít, nem a papír.
2016. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem ér sokat és annyira nem is nehéz elvégezni. Abban az esetben hasznos ha utána külföldön akar egy másik képzést elvégezni, mert nagyon jól fog menni a nyelv és sokszor ezt már elfogadják nyelvi követelménynek. Valami hasznosabbak párosítva még csak-csak, de ez tényleg nem az a szak amivel kiemelkedően jól lehetne keresni.
2016. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Aha persze mindenki tud angolul. jo vicc 😃 A szint a nem mindegy. A sima fordítos specializacioval tenyleg nehez elhelyezkeni de a business es IT (Info) speccel siman lehet munkahelyet talalni es tovabb képezni magad nyilvan szorgalom is kel hozza. En imádom es szerintem minden szak tud haszontalan lnni ha csak azért megy oda valaki h diplomás legyen ( van ilyen csoptarsam) de ha valaki komolyan veszi akkor egyaltalan nem haszontalan. Es igen egy másik nyelvvel párosítva legalább kozepfokon meg jobbak a kilátások :D
2016. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes modon az ilyen bolcsesz szakok tomve vannak lanyokkal es ahogy elnezem nem igen szakadnak meg ev kozben. Legalabbis az ismeroseim. Csak vizsgaidoszakban vannak igazan leterhelve. Ha eleg ugyes vagy barmilyen diplomaval tudsz valamit kezdeni magaddal ez igaz. Viszont a legtobb bolcsesz pont azert megy oda, mert atlagos kepessegu es ugy viszont mar semmit nem er a diplomaja, max annyit, hogy van neki olyanja is.
2016. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló én most vagyok másodéves (fiú), szívesen várlak köreinkbe. Hétről hétre kell készülni, regényeket/novellákat/verseket olvasni (mikor melyiket), alkotmányt tanulmányozni, következtetéseket levonni GONDOLKODNI (amit sok más szakon meg sem tanítanak csak magoltatnak.) Szerintem aki össze tud rakni tisztességesen egy az anyanyelvétől különböző nyelven pl. egy olyan esszét ami megszólal azt ne nevezzük már középszerűnek. Nagyon sok okos ember van anglisztikán is szimplán csak azért jött ide, mert nem vette be a több éve tartó lejárató kampányt ami a bölcsészek ellen irányul. Miért választottam az anglisztikát? Azért mert középszerű vagyok és hülye? Hm.. :D Azért mert a nyelv volt a legszimpatikusabb dolog és nagyon jól lehet vele keresni ha jól csinálod. Azt pedig még mindig fenntartom, hogy Magyarországon az emberek TÖREDÉKE tud normálisan angolul beszélni.
2016. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Plusz ne vonjál már le következtetéseket aszerint, hogy én melyik szakra járok. Szerinted csak az lehet okos ember aki orvosnak tanul vagy ügyvédnek? Az egész ÁJK egy 5 éven tartó magolás 0-24ben. Őket miért nem szólja meg senki? Ahhoz sem kell több ész mint egy anglisztikához például.
2016. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

1. Az ÁJK nem 5 éven át tartó magolás, látszik, hogy fingod nincs a dologról.

2. Jogász nem egyenlő ügyvéd.

3. Egy csomóan beszólnak. Neked ettől jobb, hogyha jogászokat/orvosokat fikáz valaki?

4. Kicsit piacképesebb tudást ad az ÁJK és az ÁOK, mint egy nyamvadt anglisztika alapképzés.

2016. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még valami érdekesség aki szerint ezzel csak munkanélküli lehetsz.. :D


Én már most első év után nyáron olyan helyen tudtam két hónapon keresztül dolgozni ahol ezt a tudást kamatoztattam amit anglisztikán szereztem. Tehát ezzel már tapasztalatot is szerezve. Idősebb ismerőseim ugyanennél a cégnél dolgoztak másfél évet még iskola mellett is néha amikor belefért aztán amikor végeztek az anglisztikával felvették őket magasabb beosztásba egy másik céghez mivel már volt elég tapasztalatuk. Szóval azóta sem munkanélküliek és nem is keresnek rosszul. Nyílván nem úgy mint egy orvos de nem mindenki lehet az. :D

2016. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Elnézést, hogy beletiportam a lelki világodba. Látod milyen idegesítő? :D Mi minden nap ezt hallgatjuk. Mert sok a tudatlan ember akinek elvakultan csak a saját szakja a legjobb. Miközben tisztába sincs vele, hogy UGYANOLYAN munkanélküli lesz egy mérnöki képzéssel is ha csak henyélni jár be az egyetemre és szarul tanul.
2016. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!