Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanultatok írásbeli érettségir...

Tanultatok írásbeli érettségire? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát írásbelire én csak annyit "tanultam" úgymond, hogy egy csomó feladatsort oldottunk meg előtte. Csak a töri lett rosszabb, de abból utolsó évben alig tanultam valamit, feltételezem ezért. (66% lett). Amire inkább tanultam (tételeket) az a szóbeli volt.

Tavaly érettségiztem.

2010. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem én is.

Írásbelire semmit nem készültem, csak amiket a suliban órákon feladatokat megoldottunk, kicsit jobban figyeltem és kész.

Szóbelire meg annyit, hogy a tételeket kutyafuttában 1x elolvastam, szinte az összes szóbeli tételt, és kész.

Beosztottam hogy ugye írásbeli után van majd 1 hónap a szóbeliig, és napi olyan 5 tételt kellett elolvasnom, az meg volt vagy 10-15 perc/nap, tehát kibírtam.

Magyar: 4

Töri: 4

Matek: 4

Bisoz (választott) : 5

Német: 3 (de csak azért mert a legnehezebb tételt húztam szóbelin)

2010. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 toteszke válasza:

2007-ben érettségiztem. Írásbelire úgy készültem, hogy figyeltem órákon, feladatsorokat oldottunk meg. Magyar írásbelin az érvelést választottam a szövegalkotásnál.

Magyarból, töriből, angolból, matekból 4-es, míg a választott tárgyból, informatikából 5-re érettségiztem.

2010. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én végig tanultam a 4 év alatt, így az érettségin könnyebb volt a dolgom, mint a lustábbaknak. Főként szóbelire készültem. Írásbelik közül jobban csak emelt törire és matekra.

Meg is lett a gyümölcse - minden 5-ös, a legrosszabb (emelt töri) 90%, a legjobb (német közép) 100%.

Így bejutottam a hőn áhított egyetemre, fáradtságaimat pedig egy hatalmas partihullámmal kompenzáltam... :)

2010. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is tavaly érettségiztem:)

Magyarra nem tanultam semmit, csak néha csináltunk szövegértési feladatokat az órákon.

Németből ugyanez, de volt már nyelvvizsgám.

Matekból végigcsináltuk órán az összes addigi érettségi feladatsort, otthon nem tanultam rá külön. Meg órákra sem tanultam, de szerencsére a matekkal sose volt gondom:D

Biosz emeltre azért nézegettem az anyagot rendesen:)

Fizika középre a könyvből megcsináltam a leckék végén lévő feladatsorokat + az addigi érettségiket.

Töriből elolvastam a négy könyvből azokat a részeket, amelyek benne vannak a követelményben. (A tanárom nem tanított semmit)

A német lett a "legrosszabb" 86%. Az átlag 95% lett.

2010. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.A magyar előtt olvasgattam az életrajzokat, a németre a nyelvtant és a tételeket, az olaszra 4 év nyelvtanát, matek előtt a füzeteket, a törinél pedig az atlaszra hagyatkoztam, azt nem néztem át.

Magyar:4

Német:4

Olasz:4

Matek:3

Töri:5

2010. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!