Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet kezdtem, de mégsem...

Egyetemet kezdtem, de mégsem ezt akartam? (hosszú továbbiak alább)

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet a BME-n, mérnök-informatikus szakon. Ezért most Pestre is felköltöztem. Sokat tanultam érte, hogy felvegyenek ide, de már most úgy érzem, nem vagyok idevaló. Ezt én sajnálom a legjobban. Sajnos elég hamar elfáradok, az előadások végére már nem tudok figyelni, követni az anyagot, megfájdul a fejem. Valami okból kifolyólag mindig elég kicsi volt a "kapacitásom", képtelen vagyok egész nap tanulni aztán este még bulizni is menni, mint az egyetemisták nagy része (nem mintha erre is vágynék). Még el sem kezdődött jóformán az év, de már most teljesen kész vagyok szellemileg és lelkileg is. Természetemből adódóan elég törékeny a lelki egyensúlyom. Úgy gondoltam jól fogom érezni itt magam, de sajnos nem így lett.


A másik fele: Nem vagyok az a bulizós fajta, nem is azért jöttem az egyetemre, viszont nem is a száraz matekért és fizikáért. Nem biztos, hogy jó szakot választottam. Évek óta ez volt a célom, erre készültem, elértem, de most, hogy itt vagyok már másképp látom.


Amit én szeretek/szeretnék, az a forrasztgatás, számítógépek/okostelefonok, elektronikával rendelkező dolgok javítása, össze/szétszerelése, a felhasználóknak való segítségnyújtás. Már az a véleményem itt nem az ehhez szükséges tudást fogom megkapni, illetve később a munkám sem ez lenne.


Eddig a célom az volt, hogy legyen egy informatikai munkám, a barátnőmmel kiköltözzek külföldre és jó fizetéssel boldogan éljek. A szüleim is világ életemben nagy reményeket fűztek hozzám, erre biztattak, most cserben hagyom őket is.


Jelenleg itt állok, nem tudom mit tehetnék/mit kellene tennem. 21 éves létemre két napja rám tör a sírás, erre sem vagyok büszke. Nem tudom mihez fogjak, hagyjam az egyetemet, kezdjek egy okj-s képzést?


Ebben az állapotban igen rosszkedvű, motiválatlan, fáradt/kimerült, boldogtalan vagyok. Ez így nem maradhat, régen depressziós voltam, segítséggel a középiskola második felére sikerült kilábalnom belőle, nem szeretnék visszajutni oda. Úgy érzem, szeretnék egy olyan munkát amit szeretek művelni és a későbbiekben boldogan élni a barátnőmmel.


Kérdésem tehát, mit tegyek?



2016. szept. 7. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Eltelt kb. 3 nap és már hiszti van? Akkor nem való neked az egyetem.
2016. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű kritikát.
2016. szept. 7. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
3 nap alatt nem értem, hogy mibe fáradtal el. Az első héten amúgy is az előadások nagy része bevezető jellegű meg csomó technikai részlet hangzik (mikor van a zh, milyen segédanyagok vannak, stb). Október 15-ig (addig lehet úgy kiiratkozni, hogy nem fogynak az állami féléveid) mindenképp maradj, akkor már látni fogod milyen az egész.
2016. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Ne érezd magad rosszul, a kudarcok is formálják a sorsod. Szerintem egy kicsit még várj, de ha tényleg nem érzed magad odavalónak (nagyon nehéz belelátni előre egy szak összetételébe...) akkor hagyd ott. Inkább, minthogy elvégezd szenvedve, egy roncsként, aztán meg sz rt se tudj vele kezdeni, nem?


Nem tudom, gondoltál-e már erre, de ha egyébként is külföldre szeretnél majd jönni, miért nem külföldön tanulsz? Az alapján amit leírtál, neked a magyar oktatási rendszer túl száraz és magolás, tudás-orientált ahhoz, hogy profitálj belőle. Én is így voltam vele, de szerencsére még egyetemre jelentkezés előtt rájöttem erre, Mo.-ra be se adtam. Dániában tanulok, nagyon nekem való közeg, közvetlen, gyakorlat-orientált órák vannak.


Ha tényleg úgy döntesz, hogy nem ez az, amit szeretnél, akkor nézz szét ilyen lehetőségek között is, bár abban sem vagyok biztos, hogy ahhoz, amivel foglalkozni szeretnél egyetemi végzettség szükséges. Abban meg nincs semmi ciki, ha én lovakkal szerettem volna foglalkozni világéletemben, fenének sem mentem volna egyetemre. :D Ne erőszakold magadra a társadalmi normákat, de légy biztos benne, hogy stabil, állandó, jövedelmező karriert tudsz építeni. 21 évesen még abban a korban vagy, hogy hibázhatsz, meggondolhatod magad, aztán megint, stb. Majd elkötelezed magad később, most fedezd fel, ami jön.


Azért ha rám hallgatsz, még vársz egy kicsit mielőtt nagyon megutálnád. Lehet csak be akarnak ijeszteni, vagy egyszerűen ennyire száraz a tananyag eleje. Azzal meg, hogy nincs energiád, nem vagy egyedül. Van, hogy hazajövök, és akármennyire élveztem a sok kreatívkodást meg csapatmunkát, fekszek és bámulok, majd megcsinálom a beadandókat meg a házimunkát és lefekszem aludni. :)

2016. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Természetemből adódóan elég törékeny a lelki egyensúlyom"


Ez probléma, ezen sürgősen változtatnod kell, különben az egyetem téged is kiszelektál, és az élet sem lesz kegyesebb hozzád. A legfontosabb dolog ezen a szakon, hogy kitartó legyél.


"Nem vagyok az a bulizós fajta, nem is azért jöttem az egyetemre, viszont nem is a száraz matekért és fizikáért."

"Amit én szeretek/szeretnék, az a forrasztgatás, számítógépek/okostelefonok, elektronikával rendelkező dolgok javítása, össze/szétszerelése, a felhasználóknak való segítségnyújtás."


Talán a villany jobban illene hozzád akkor, de az első 2 év itt is alapozás. Nagyon sokat kell tanulnod ahhoz, hogy a későbbi, ráépülő szakmai tárgyakat megértsd. A matek/fizika nem szivatásból van belerakva a tantervbe. Másrészt meg gondolkodj el azon is, mit szeretnél: tervezni, vagy csak megszerelni dolgokat? Ha utóbbi, akkor feleslegesen töltöd itt az időd.

2016. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

figy, alapozó tárgyak mindenhol vannak, de megéri átverekedni magad rajta. én pl. geofizikusnak tanulok, az első években rengeteg elméleti fizika és elméleti matematika volt, és már szinte kezdtem elveszni benne, mikor végre jött a lényeg, ami újra erőt adott. nem könnyű, de nagyon jó, hogy nem hagytam a fenébe. nyilván okkal érdekel az informatika, told meg, adj neki még esélyt, élvezd, és hátha jó lesz.


de őszintén, pár nap után nem értem most ezt nagyon. az elején mindenki fáradt, és elveszetten érzi magát.

2016. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is várd meg az október 15-t, amit az előző kolléga javasolt. Addig még van időd, változhat a véleményed, változhatnak az érzéseid. Viszont, ha tudod, hogy nem az amit te szeretnél, akkor viszont lépned kell. Azért semmiképpen se csináld végig, hogy csak a papír meglegyen, mert egy gyötrelem lesz és tönkreteszed magad.

Ismerek jó pár embert, akik ilyen helyzetben voltak.

Aki itt maradt, azok közül voltak, akik megbánták.

Viszont akik elmentek, azok közül egyet sem ismerek, aki megbánta volna.

Az ember nem amiatt csalódott amit megtett, hanem amiatt, amit nem mert megtenni.

Aztán, ha végül mégis kellene egy diploma, akkor még akár megcsinálhatsz egy vidéki főiskolán egy levelező szakot. Hidd el 2 év munkatapasztalat után a kutyát sem érdekli, ki hol tanult.

2016. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mással ne hasonlítsd magad össze. Azt mérlegeld: tudsz-e sokat tanulni, készülni, gyakorolni nap mint nap és a hétvégeken is. Tudsz-e segítséget kérni bárkitől, aki tud segíteni, ha valamit nem értesz? Van-e merszed hozzá fordulni? Az előadásokat nem sokan értik elsőre, aztán később sokan be se járnak előadásokra, csak gyakorlatra meg laborra. Maguktól tanulnak. A ZH-kat kell jó begyakorolni, azt rutint szerezni a tanulásban, nem kell minden egyes szót megtanulni, elég a zh-kat jól tudni, mondjuk az előző évieket, amik fent vannak az egyetemi wikin például. De kemény melő ez a sok tanulás. Forrasztgatni elég egy okj is. Inkább tanulj okj-ban informatikát, mechatronikát, villanyszerelést, amivel kint jól tudsz elhelyezkedni. Nyelvet.
2016. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!