Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetem a jobb? Program...

Totolala kérdése:

Melyik egyetem a jobb? Programtervező i. // Mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Szerencsére még van időm dönteni, 11.-es vagyok, de érdekel a téma és bizony lassan el kell gondolkoznom a továbbtanuláson.


A szakma Programtervező informatikus / Mérnökinformatikus.

Pontosan nem tudom, mi a kettő között a különbség.


A további, hogy hova?

3 egyetemet néztem eddig.


BME-mérnökinformatikus(370 pont)

Óbidai E.-mérnökinformatikus(angol nyelven)

ELTE-programtervező informatikus


Talán a legszimpibb az Óbudai az angol nyelv miatt.. Véleményem szerint aki elvégez egy ilyen tanfolyamot angol nyelven, az már egy szakmai felsőfokút feltételez.


Esetleg tapasztalatok egyes egyetemekről?



2016. szept. 9. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Progon a matek a több mérnökön a fizika
2016. szept. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez most kicsit beolvasós komment lesz, de nemcsak neked kérdező, hanem remélhetőleg az ide tévedőknek is...


1. számtalanszor feltették előtted a kérdést ugyanezen az oldalon... ha tényleg infós akarsz lenni, akkor minimum belépő, hogy megtanulod használni a gyakorikerdesek keresőt, googlet stb., mert 17843256723-szor meglett válaszolva ugyanez a kérdés, csak el kéne olvasni...


"aki elvégez egy ilyen tanfolyamot angol nyelven"

2. egyetemi képzés nem egyenlő tanfolyammal


3. mindhárom egyetemnek megvan a maga előnye/hátránya, nincs olyan, hogy "egyértelműen jobb"


4. a két szak nem ugyanaz, nem ugyanoda specializálódik, bár a két képzés nagy része átfedésben van egymással, ajánlom, nézz bele az oktatott tárgyakba, a tárgyi tematikákba, választható diploma témákba stb.


4. Ha mérnök infó és proginf közül kell választani én a mérnök infót választanám, de ez szubjektív.

A kettő közti különbség nem (csak) a fizika, hanem az átadott szemlélet, egy mérnök a gyakorlatban felmerülő problémákra keres megoldást (ami lehet fizikai), a proginfós meg programozni tud jól (elméletben).


5. Ha mérnök infó közül választassz, BME-t javaslom, bár azt nem egyszerű elvégezni (vannak angol tárgyak, német képzés), ha proginf akkor az ELTE jó választás lehet. OE sokkal gyakorlatiasabb, könnyebb mint a BME, de persze ez hátrány is adott területeken.

2016. szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!