Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10-esként tehetek osztályozó...

10-esként tehetek osztályozó vizsgát matekból?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megy a matek, országos eredményeim is vannak, már rég túl vagyok az ideji tananyagon. Nem tudom, hogyan működik ez az osztályozó vizsga, hogy mi ez egyáltalán, de ha jól vettem ki, azt jelenti, hogy nem kell bejárnom a letétele után a matekórákra.


Ezt mikor van lehetőségem letenni? Pl. ha ki szeretnék menni nyelvet tanulni, és nem akarok kihagyni egy évet, csinálhatom azt, hogy év elején/közben vizsgát teszek az azévi anyagbokból?


A válaszadásra szánt időt előre is köszönöm! Arra kérnélek titeket, hogy legyen egyszerűen megfogalmazott és érthető, hisz kivehető soraimból, hogy tényleg tájékozatlan vagyok, és nem szeretnék jobban elkeveredni.



2016. szept. 11. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Osztályozó vizsgát akkor szoktak leggyakrabban tenni, ha valaki kimegy külföldre X hónapra, de nem szeretne évet ismételni. Ilyenkor a szaktanár összeállít az adott időszak anyagából egy dolgozatot, és ennek a jegye lesz a diák félévi/évvégi jegye, vagy súlyozottan beleszámít az átlagába. Én idén vagyok végzős. Mivel az első idegennyelvem a francia, és angolból már megvan a középfokú nyelvvizsgám, tavaly év végén volt lehetőségem angolból osztályozó vizsgát tenni. Ennek az eredménye (ötös) az idei jegyem, és nem kell bejárnom az órákra.

A matek érettségi tárgy, szóval szerintem mindenképp érdemes bejárnod az órákra :) Egyébként az iskola vezetősége biztosan tud ebben segíteni, vagy kérdezd meg a szaktanárodat! :)

2016. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak amiatt szeretnéd letenni, mert akkor nem kell órára járni, akkor nincs értelme, csak lesz egy lyuk az órarendedben és mire eljutsz az egyetemig mindent elfelejtesz. A külföldre menők is inkább utólag szokták letenni - tehát kint tanulnak egy félévet/évet és mikro hazajönnek teszik le a vizsgát az adott évi tananyagból.
2016. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, főleg az első kommentelőjét! :) A 2. hozzászóló pár felvetésére reagálva: a matek nem olyan, amit elfelejt az ember. :) Az órákon unom magam, és tipikusan egy olyan iskolába járok, ahol nagyon sokat jelentene, ha lehetne egy lyukasórám, hisz így át tudnám nézni a következő órai anyagot, vagy egy órával később kelhetnék (vidékről járok be Pestre, fél hatkor kelek naponta :) ).
2016. szept. 11. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó, ha neked úgy megy, mint a biciklizés, de az emberek többségét ha elkezdenénk a határértékszámítás vagy improprius integrálok témaköréből faggatni, valószínűleg már egy évvel a tanultak után is csak homályos emlékeik volnának. Szóval de, igazából ezt is el lehet felejteni.
2016. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt a helyzet gimiben.

Kétféle megoldás volt:

(1) Az órákra külön kaptam versenyfeladatot a tanártól, vagy én magam vittem KöMaL-t, versenypéldatárart és csináltam.

(2) Ha első, vagy utolsó volt a matek, arra nem kellett bejárnom, csak a dolgozatokra, amit 10 perc alatt írtam meg.

És ez nem átlagos gimi volt, az egyik legerősebb (asszem a második évről évre).


Sztem nincs ilyen, hogy előrehozott vizsga, de meg minek is, ha az előbbiek szerint töltöd el a matekórákat.

Beszélj a tanároddal, neki is érdeke, hogy lekössön valami erősebbel.

2016. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Parafagólem válaszát!

Igen, hasonló kvalitású gimibe járok én is. A KöMaL nagyon jó ötlet, általában szorgalminak szokta feladni a tanárom. A versenyfeladatokkal pedig pl. az Arany Danira lehetne készülni. :)

Még egyszer köszönöm!

2016. szept. 17. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!