Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémiások! Melyik feladat...

Emelt kémiások! Melyik feladatgyűjteményt csináljátok: az Ötösöm lesz kémiából-t, vagy a Kémia a kétszintű érettségire címűt?

Figyelt kérdés
Én az Ötösöm lesz kémiát oldogatom, a másikat is vegyem meg, nagyon különböző a két könyv feladatai, vagy ugyanarra mennek rá más adatokkal?

2016. szept. 11. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő megvolt. Én az Ötösöm lesz...-t kb. a 670-ig végigcsináltam, a Kémia a kétszintű...-be csak belelapoztam. Az előbbiben ugye csak számolás van, az utóbbiban többféle típusú feladat is található (pl. tesztek, kísérletek)
2016. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)! S a számolási feladatok hasonlóak?
2016. szept. 11. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő megvan, és addig nem indulok érettségire, amíg meg nem oldom az összes feladatot, meg az előző évi érettségiket. :). Szerintem ahhoz hogy valaki jó emeltet írjon, rengeteg feladatot kell megoldani. Legalább is akkor, ha nem olyan az agyad hogy tömérdek mennyiségű információt gond nélkül képes befogadni. A feladatok segítenek megjegyezni a törvényszerűségeket, logikus gondolkodást idéznek elő. Nem csak a számolásos példák, hanem az elméleti feladatok is.

Anno biológiából akartam emeltezni, és nem csináltam meg kb. egy feladatot sem, gondoltam elég ha tudom az elméletet. De mire eljutottam az érettségihez rájöttem hogy minden fontos "apróságot" elfelejtettem. Ezért középszinteztem. A következő nyáron 3 hónap alatt megint áttanultam az összes tankönyvet. Feladatokat már megint csak a vége fele oldottam meg, és ismét pórul jártam. Nekem sajnos lyukas agyam van úgy tűnik :D. De ez a példa ráébresztett arra hogy tényleg milyen fontosak a feladatok.

Az a becsapós benne szerintem, hogy akkor amikor elsajátítasz egy anyagot, minden olyan átláthatónak tűnik hiszen friss. De 1-2 hónap múlva már a megtanult rész oroszlánrésze lekopik. Úgyhogy ismétlésre is fordíts időt!

Ha a kérdést azért tetted föl, mert anyagilag csak egy könyvet engedhetsz meg magadnak, akkor én az ötösöm lesz kémiából-t ajánlom. Hiszen a többi "gondolkodós" :) feladathoz elég példát találsz a régi érettségik közt is :). Nomeg ha eltökélt vagy, tanárod is biztos segítséget nyújt majd, ha szépen mosolyogsz rá :D ;)

Sok sikert, és KITARTÁST kívánok a felkészüléshez :).

2016. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, igazából egyedül tanulok most, s az ötösömöt oldogatom, csak kiváncsi voltam milyen a másik könyv:). Még egyszer köszönöm!
2016. szept. 13. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!