Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha nem megyek...

Mi van akkor, ha nem megyek el egy kötelező érettségi tantárgyra? Egyáltalán lehet ilyet csinálni vagy muszáj ott lenni mindegyiken? Milyen hátrányom származhat belőle, ha nem megyek el?

Figyelt kérdés
Egyetemre mennék továbbtanulni, olyan szakra, ami mindig is érdekelt és tudom, hogy szívesen végezném azt a munkát, utánanéztem mely érettségi tantárgyak a követelmények oda és pl a töri sem kell, szóval akkor minek tanuljam magam szarrá és érettségizzek le belőle, főleg ha egyáltalán nem érdekel oly részletesen ahogy azt tanítják és ugyanígy vagyok pl az irodalommal is, a költők meg a műveik sem érdekeltek soha és az egyetemi szakomra sem követelmény az érettségi erre a tantárgyra. Szóval az érdekelne lenne bármilyen probléma abból ha nem mennék el ezekre és nem lenne belőle érettségi bizonyítványom? Ja és még mielőtt egy szót is kommentelnének ide a beszűkült látókörű konzervatív emberek, hogy ez alapműveltséghez hozzátartozik meg hogy mi bajom lenne ha legalább minimum szintre teljesíteném az érettségit ezekből stb. Az igazság az, hogy erről egy egész regényt írhatnék miért kérdezel éppen tök hülyeséget és ha akarod akkor szívesen le is írom neked csak szólj. De röviden a lényege, hogy az egész oktatási rendszer gáz ahogy van, elavult és mindennek az oka, hogy akik ezért felelősek, azok is mind konzervatív személyek, akik nem képesek felfogni a "hatalmas műveltségükkel", hogy ideje gyökeresen változtatni és újraalkotni az egész rendszert, de akkor itt meg is állok, mert nem akarok ide egy regényt írni és ennyire eltérni a kérdéstől, mert már így is elég hosszúra sikerült.

#érettségi #kötelező érettségi tantárgyak
2016. szept. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapnál érettségi bizonyítványt. Anélkül meg nem mehetsz egyetemre.
2016. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem lesz érvényes az érettségi vizsgád, illetve miután nem érettségiztél a kötelező tantárgyakból, ezért még ha érvényes is lenne, akkor se tudnál elég pontot összeszedni az egyetemhez.
2016. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hmm nem mehetsz egyetemmre...érettségid sem lesz... mehetsz takarítónak.....éhendöglesz annyi pénzből....
2016. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh értem, ezeket jó tudni köszönöm a gyors válaszokat.
2016. szept. 12. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom milyen egyetem a cél, de a minimum szint érettségin 20%. Ha az említett tárgyakat csak ilyen szinte is teljesítenéd, nem lenne meg a továbbtanuláshoz elegendő pontod.

De nem muszáj megcsinálnod, mehetsz utcaseprőnek is.

2016. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!