Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szlaviszikát szeretnék tanulni...

Szlaviszikát szeretnék tanulni, de egy szót sem beszélek semmilyen szláv nyelven. Van így is esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés
Eddig csak angolt, és németet tanultam, de az egyetemen szlaviszikát szeretnék tanulni. Hallottam olyanokat, hogy nem kell hozzá semmi nyelvtudás de pl a Pázmányon azt írták hogy olyanok jelentkezését várják akik már tanultak valamilyen szláv nyelvet. Még akár így is bekerülhetek oda, hogy én nem tudok semmilyen ilyen nyelvet? Esetleg tudnátok segíten? Főként a szláv nyelvekből a szlovák, és a horvát tetszik hangzásilag egy egyik sem olyan nehéz, de emellett az orosz sem áll tőlem olyan távol. Tudnátok írni egyetemet ahol lehet szlovák nyelv a szakirány de nem kell nemzetiséginek lenni hozzá, és lehetőleg Budapesten legyen vagy tőle nem olyan messze? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2016. szept. 16. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalunk, ELTE-n van szlovak szak, de ha nyelvet tanulni mennel ilyen szakokra akkor inkabb azt tanacsolom hogy ne menj. Egyreszt ilyen kis szakokon, plane szlovak, szerb stb. rengetegen nemzetisegiek, masreszt pedig nem nyelvet hanem nyelveszetet fogtok tanulni (es a nyelven meg vegigrohantok - legalabbis ez van az elten). Ha mindenkepp ragaszkodsz a szlavisztikahoz akkor inkabb az oroszt javasolnam neked, mert azzal meg a kesobbiekben is kezdhetsz valamit, es tobb az olyan emberke akiknek max. alapjaik vannak belole igy jobban tekintettel vannak azokra akik meg nem beszelik a nyelvet.
2016. szept. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) és ha az oroszt választanám, de nem nagyon beszélem akkor azért azt az egyetemen maga a nyelvet is megtanítják?
2016. szept. 17. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!