Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki szlovákul tanul, az...

Aki szlovákul tanul, az elboldogul a csehhel is?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, Szlovákiában nem is mindent szinkronizálnak szlovákul, hanem csehül vetítik.


Ha pl. beiratkozok egy szlovák vagy cseh tanfolyamra, akkor nyugodtan nézhetem bármelyik szinkronnal a filmet és érteni fogom?


Mekkorák a különbségek?


Esetleg a tanfolyam után tudok majd mindkettőből nyelvvizsgázni egymás után?



2016. szept. 11. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván érteniük kell egymást hiszen 93 előtt egy ország volt. Nekem egy ismerős azt mondta hogy kiváltképpen megértik egymást azonban a két nyelv ragozása más ezért nehezek ráadásul én is úgy tudom cseh nyelvre szinkronizált filmeket vetítenek Szlovákiában mert a csehek jó szinkront készítenek. A szlovákok csak annyit mondanak rá amennyi szükséges eddig csak azt hallottam hogy rendkívül hanyag a szlovák szinkron...
2016. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvű szlovákok értik (sokan beszélik is) a csehet. Jórészt amiatt, amit te is írtál, hogy nagyon kevés filmet szinkronizálnak szlovákra, megveszik a cseh szinkront, oszt jóvan az úgy. Azon kívül sokáig egy ország voltak, sok minden volt csak csehül.


Ha te most a nulláról elkezdesz szlovákot tanulni, nem fogod a csehet érteni. De ha eljutsz benne mondjuk C1-ig, akkor már valamennyire igen, és akkor már van is értelme a csehet hozzátanulni. Addig szerintem nincs.

2016. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor addig inkább ne is nézzek cseh szinkronnal filmeket?
2016. szept. 12. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Én néhány éve kezdtem tanulni a szlovákot, eleinte a csehet nehezen értettem de ma már nem gond. Vannak teljesen más szavak de a legtöbb csak egy picit tér el.

Pl. Csinálni szlovákul: robiť(robity), csehül:dělat(gyelat)

Fontos csehül: důležité(dulezsite) szlovákul: dôležité(duolezsite)

Egy idő után már érteni fogod mindkettőt.

Ha a szlovák határ közelében laksz mindigtv vevővel be tudsz fogni szlovák csatornákat. Nekem nagy segítség volt.

Ha kell segítség szólj. Van pdf-ben szlovák meg cseh nyelkönyvem is.

2016. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!