Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így hogy az érettségi is...

Így hogy az érettségi is változik, mennyi az esélyése annak hogy az egyetemi ponthatárok is drasztikusan változnak majd?

Figyelt kérdés
Ugye idèntől más lesz az èrettsègi. Szerintetek ez befolyásolja majd az egyetem/fősulinál a ponthatárokat? Emelkedhetnek vagy csökkenhetnek?

2016. szept. 30. 07:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyetemek és főiskolák az alapján szabják meg a ponthatárokat, hogy hányan jelentkeznek a szakra és nekik milyenek a pontjaik. Tehát ha tavaly valamelyik szaknak volt 460, az azért volt mert a tegyük fel 30 emberből akit felvettek (nyilván először a legtöbb pontost) a legrosszabbnak 460 volt. Ezért volt olyan egyetem, ahol 490 fölé ment a ponthatár, nem csak a hasukra csapnak. Legalábbis ezt így tudom.
2016. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!