Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen magasak az idei...

MadócsGréta kérdése:

Miért ilyen magasak az idei orvosi ponthatárok (Pécs)?

Figyelt kérdés
Igen azt tudom hogy idén a tavalyihoz képest és az eddigiekhez képest könnyűek voltak a biosz és kémia emeltek, ahhoz képest nem írtam olyan jókat, de ez az én hibám, és kemény suliba jártam így a vitt pontjaim se a legjobbak, de így is 417 pontom lett, és teljesen meg voltam nyugodva, mert Pécsre szerettem volna menni és oda tavaly 403 volt a ponthatár, így még a várható ponthatár emelkedés mellett is meg voltam nyugodva hogy, felvettek. De 420 pont lett a ponthatár, és ilyen magas még sose volt. Természetesen ősszel újra érettségizem de attól félek hogy, jövőre még magasabb lesz a határ. 420-at még csak csak megugrom de a 440-450 már nem az én mozgásköröm:( vélemények, tanácsok? Esetleg valakik akik hasonló cipőben járnak?

2016. szept. 4. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két hónapon át hallgattuk, hogy milyen nehéz volt idén az emelt biológia és kémia. Most hirtelen mi történt?


Nézd meg, hogyan változott a felvételizők száma.

2016. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdést.

Azért lett ennyivel magasabb a ponthatár, mert ennyivel könnyebbek voltak az érettségik. Feleslegesen ezen tovább spekulálni.

2016. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni hogy van aki szerint nehéz volt az idei, egyrészt mert sokan vannak akik eredményüktől függetlenül mindig mindenre csak panaszkodnak, másrészt pedig nem nézték végig az előző évek feladatsorait, vagy csak nem voltak elég felkészültek(ezt nem sértésnek szántam, nem egy ismerősöm alig készült rá mert, neki csak a 45% kellett és akkor meg biztos nehezebbnek tűnt) a jelentkezők számában nem volt számottevő eltérés, bár igaz idén valamivel többen jelentkeztek mint tavaly.
2016. szept. 4. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért túlzás, hogy nem volt számottevő különbség. 264-en jelölték meg első helyre, összesen 1484-en. Idén 296-an első helyre tették, összesen 1657-en. Ez összesen kb. 12%-os növekedés mindkét szempontból, ugyanakkor állami helyre 198 embert vettek fel tavaly, idén 181-et. Ez majdnem 9%-os csökkenés.


Ha ezt összevetem a ponthatár alig 4%-os (illetve kissé korrigálva, a többletpontokat figyelmen kívül hagyva alig kevesebb mint 6%-os) növekedésével, akkor önmagában számomra ez elégséges magyarázatnak tűnik.

2016. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha már úgyis szeretem ezt, megnéztem az érettségi eredményeket (azokkközt, akik meg is jelentek).

A biológia emelt szinten idén 68,83%-os lett általában, tavaly 60. A kémia tavaly 64,85 volt, idén 65,54%.

Ebből nem lehet megállapítani, hogy könnyebb vagy nehezebb volt az érettségi, csak az, hogy a teljesítményben mekkora különbség volt. A kémiában szinte semmi. Biológiából már jelentősebb. Az a majdnem 9%-nyi különbség a duplázásos rendszerben kb 16-18 pontnyi különbséget jelent.

Egyébként minden egyetemen nőtt a ponthatár, pedig összesen kevesebben jelentkeztek idén orvosira. Vagyis lehet általánosságban a "könnyebb" érettségit okolni ezzel, de ez egy kicsit összetettebb jelenség, valószínűleg más is közbeszól, ha a jövő évit saccolnánk meg.

2016. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2016. szept. 6. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jövőre egész biztos nem emelkedik a ponthatar. Idén könnyűek voltak az erettsegik - főleg a kemia számítások voltak relative egyszerűbbek mint az eddigi években bármikor. A második mumus a kiserletelemzes is bot egyszerű volt. Bioszbol a szíves faladaton kívül szinten nem volt különösebben nehéz példa.


Mielőtt bevezettek a két emeltet akkor is kb ennyi volt a ponthatar, tan kicsit magasabb is. Szerintem hosszú tavon beall egy 410-425 videken pesten 430-440 savra.


Ill. májusban új követelményrendszer alapjan mennek az erettsegik, amirol gyakorlatban meg senki sem tudja mit varnon. En most azt mondom, hogy 5-6 esetleg 7 pontos csokkenes varharo.


(bejohet meg a kepbe az is, hogz aki eddig bizonytalan volt a mostani magas ponthatar miatt inkabb small z orvositol, ergo kevesebb jelentkezo lesz jovore . Ez bolt par evvel ezelott a jogi karokon is )

2016. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!