Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is ki van borulva elsős...

Más is ki van borulva elsős egyetemistaként vagy csak én szenvedek ennyire?

Figyelt kérdés

Gazdasági képzésen fsz-re vettek fel, ami azt jelenti, hogy rögtön az alapszakos másodéves szakmai tárgyakkal kezdtünk, az alapozókat kihagyták nekünk.

Soha nem tanultam ilyesmit, és hiába tanulom itthon órákig, egyszerűen nem értem meg.

Már most elegem van az egészből, félek, hogy rögtön csúszni fogok. Van itt még olyan, aki rögtön az elején így kiborult és tudna valami ötletet adni?


2016. okt. 2. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elébb írtam ki egy hasonló kérdést, a matekkal szenvedek.

A valóságban semmi szükségem nem lesz rá.

Cél az ötös, de jó a kettes is(csak ne az enyém legyen a legrosszabb :D)

2016. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress egy szimpatikus csoporttársat, akinek kedve van veled tanulni. Minél szorgalmasabb, annál jobb. Ha nálad jobban érti az anyagot, az hasznos, de nem feltétlen szükséges. Kettesben vagy egyedül haladjatok lassan és alaposan.

Ha van tankönyved, kezdd el az elején, és mondatonként értelmezve olvasd. Ha nincs, az előadásjegyzet is megteszi. Amit 10. olvasásra se értesz, írd fel. Minden csoportnak szokott lenni facebook oldala, leveleőlistája vagy hasonlója. Tedd fel ott a kérdést! Megkérdezheted a tanárt is a következő órán vagy legkésőbb a vizsga előtti konzultáción. Nehogy azt hidd, hogy ez ciki! Rajtad kívül még egy csomóan nem értik, csak nem merik kinyitni a szájukat.

Az új kifejezéseket gyűjtsd folyamatosan, erre jó egy regiszteres füzet, írd mellé a meghatározást is. Ezt úgy kell megtanulni, mintha idegennyelvű szavak lennének, hogy mikor a következő lapon már ezek segítségével fogalmaznak meg egy új tételt vagy hasonlót, az előző lapon definiált fogalom már az aktív szókincsedben legyen.

Írj vázlatot, ami nem a szöveg lerövidítését jelent, hanem a lényeges infók kiemelését egy-egy szóval vagy kifejezéssel, rajzzal, köztük grafikusan jelölve mi miből következik, mivel áll ellentétben, minek a részletezése,stb.

Mikor egy szakasz vázlata kész, kényszerítsd magad, hogy ez alapján idézd fel az olvasottakat, bármilyen hézagosan is sikerül. Utána ha kell olvasd újra, és megint fel lehet mondani.

Ez a módszer eleinte nagyon lassú, de egyre inkább otthon érzed majd magad az anyagban, és jobban fogsz haladni.

Vizsgára készülésnél pedig kincset érnek a vázlatok és definíció gyűjtemények.

2016. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! :)
2016. okt. 2. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!