Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként melyik hónapba...

Egyetemistaként melyik hónapban kezdtek el tanulni, szeptemberben már hozzáfogtok, vagy vizsgaidőszak előtt mint sokan?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem egyforma nehézségűek a szakok,de érdekelne,hogy nálatok ez hogyan működik,mert most nagyon nehéznek látom első évesként biológia szakon.Én most szept. végén már úgy látom,hogy későn fogtam hozzá,mert annyi az anyag és olyan nehéz is. Sok a tantárgy is,plusz én még dolgozom is,levelezős vagyok. Ti hogy csináljátok?

2016. szept. 22. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Mint sokan? Tudod, hogy a többség mit csinál, de megkérdezed, hogy a többség mit csinál. Ez igen, ismét egy önigazoló kérdés...
2016. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokszor segít a saját helyzetünket kezelni. Én már most igyekszem valamit magamba erőltetni. Szóval kitartást. Jó szak a biosz:)
2016. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek: bizony, megkérdeztem ugyanis a sokan nem egyenlő a mindenkivel. Lehet valaki októberben, valaki november és így tovább. Nos engem még ezek a különbségek is érdekelnek.
2016. szept. 22. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tantárgyfüggő.

Sok tantárgyból van 1-2 zh a szorgalmi időszakban is, azokra min. szakaszosan, de van, amire folyamatosan kell.

Van, ahol a gyakorlatokra hétről hétre készülni kell.

Ha beadandó van valamiből (akár 40-50 oldal), arra is akár hetekkel korábban elkezdem összerakni az anyagot - pl. kihasználom az alkalmat, ha "kedvem támad" hozzá:) vagy váratlanul van egy kis időm.

Meg persze vannak olyan tárgyak is, ahol nincs semmi ilyesmi, bejárok, és azzal, hogy végigülöm őket, a nagyját már meg is jegyzem, azokra tényleg elég 2-5 nap vizsgaidőszakban.

Ahhoz kell gyakorlat és önismeret, hogy felmérd, melyik tárgy mennyi energiabefektetést igényel a te esetedben (illetve néha az a kérdés is felmerül, mennyit érdemes vele egyáltalán foglalkozni).

2016. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem minden tárgyból folyamatosan, de általában mindig van valami amiből készülni kell.


Labor minden héten van 1-2, azokra muszáj készülni, akkor fél év közepe fele szoktak még koncentrálódni ZH-k, meg vizsgaidőszak előtt is, ez van, hogy legalább olyan szívás mint maga a vizsgaidőszak amire ugye szintén kell majd tanulni :)


Mérnök szak.

2016. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap tanulok pár órát, különben szinte lehetetlen lesz a vizsgaidőszak..

Orvosira járok.

2016. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Elsőnek: bizony, megkérdeztem ugyanis a sokan nem egyenlő a mindenkivel."


De hát pontosan tudod, mit csinál a többség, belefoglaltad a kérdésedbe.... A kisebbségről meg tudod, hogy nagyjából az ellentétét csinálja ebben az esetben... Ennyi értelme feltenned ezt a kérdést...

2016. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Folyamatosan tanulok. 3 gyerekem van nem hagyhatok mindent az utolsó pillanatra. Persze vannak csúszások de inkább most legyen mint vizsga időszakban.
2016. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!