Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szakdolgozatnál egy...

Egy szakdolgozatnál egy doktorandusz lehet hivatalosan társvezető?

Figyelt kérdés

2016. okt. 7. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
úgy érted két belső konzulens?!
2016. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom társ-témavezetőt akartál mondani. Lehet egyeteme válogatja, de nálunk pl. lehet, ha van mellette egy, már doktori fokozattal rendelkező oktató is.
2016. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is egyetem- sőt karfüggő, de én nem voltam még olyan helyen, ahol lehetett.
2016. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Egy alapképzésen vagy mesterképzéshez kötődő szakdolgozat, diplomamunka elkészítéséhez a legtöbb egyetemen csak belső konzulens van, vagy még az se. Szerintem az simán lehet bármelyik egyetemi oktató, beleértve tanársegédet és mestertanárt is. A tanársegédek pedig általában doktoranduszok. Külső konzulens pedig végképp bárki lehet, teljesen szabadon választható.


A doktori képzésben van témavezető meg társ-témavezető, de az megint más téma, ott nincs szakdolgozat hanem disszertáció, de a témavezető szerepe jóval több mint konzulencia, a teljes kutatási folyamatot irányítja (feltéve, hogy jól végzi a dolgát). Témavezető és társ-témavezető csak tudományos fokozattal rendelkező személy lehet és valószínűleg ez minden doktori iskolában így van.

2016. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Belső konzuelns SE? az kötelező, mivel ő fogja adni a konzulensi jegyet, az opponens pedig aki védésen majd támadja ő meg a másikat.
2016. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

3 mesterfokú diplomámból eddig 2-nél volt csak belső témavezető/konzulens, a 3.-nál csak egy tanszéki oktatónak kellett egy elektronikus felületen láttamoznia a témaválasztást meg a diplomatervet. Valós konzulensi munkát, pedig egyik sem végzett.

A jegyet pedig ő sosem ad, hanem a bíráló olvassa el és javasol jegyet. A védésen pedig (ahol a háromból egyen sem volt ott nekem a bíráló) a záróvizsga bizottság ad jegyet a védésre és a szakdolgozatra/diplomamunkára, aminél figyelembe veszik a bírálat jegyét.

2016. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan hogyan érted? Ketten írtok azonos témáról és egyet írnátok?
2016. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Azon az egyetemen, ahol nincs belső konzulens, mégis kihez írod a diplomamunkát? Az ilyen egyetemet be kellene zárni...
2017. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt az egyetemet úgy hívják hogy Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A diplomamunkát egy elektronikus felületre kell felvinni, ott hozzárendelnek egy oktatót a témakör alapján, aki láttamozza a témaválasztást, meg elfogadja a feltöltött dolgozatot, utána meg egy bíráló értékeli, és a védésnél a bizottság dönt a végső jegyről a bírálói értékelést figyelembe véve.
2017. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!