Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár középiskolában?

Tanár középiskolában?

Figyelt kérdés
Ha elvégzek valamilyen nem tanár szakot van bármilyen lehetőség végül tanárként dolgozni? Vagy csak egyetemen lehet így tanítani majd később? Gondolok itt arra hogy elég nagy a hiány elég sok szakból mostanság szerintetek lesz ilyen lehetőség előbb-utóbb? Köszi :)

2016. okt. 7. 15:36
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Középiskolába kell hozzá némi pedagógia és pszichológia is.
2016. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor mi lesz majd akkor mikor már nem lesz aki tanítson?
2016. okt. 8. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az osztatlan tanárit elvégzed, taníthatsz általános iskolában és/vagy középiskolában. Ha nem végzel tanárit, akkor szerintem maximum egyetemen taníthatsz... esetleg ha valami nagyon ritka a szakod, akkor talán van esély rá máshol is. Amúgy én is tanáris vagyok, és én mindekinek azt mondom, hogy sokkal érdemesebb a tanárit elvégezni, mint alapszakot. ELTE-n tanulok, kb. 80%-ban ugyanazokat a tárgyakat üljük végig mint a nem tanárisok, csak nekünk még van egy másik szak is, meg pedagógia, pszichológia. Tanári diplomával máshol is elhelyezkedhetsz pl. egy nyelvszak esetében, nem tanárival meg nem biztos, hogy felvesznek sima középsuliba tanítani.
2016. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
@Kérdező: Ezt inkább az okosoktól kérdezd, akik szétverték a közoktatást.
2016. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi is lennék a válaszukra =D
2016. okt. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!