Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ebből akármi bajom?...

Lehet ebből akármi bajom? Diákhitel.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aug. végén igényeltem diákhitel 2-t, most szeptemberben kezdtem az egyetemi tanulmányaim. A folyósítás október második felében történik. Egy hónap elteltével rájöttem(ugye milyen jókor..:D), hogy jelenleg ettől nem vagyok boldog..szeretnék pénzt keresni és utána esetleg visszamenni egy levelezőre..de ez lényegtelen.

Írtam a diákhitelnek , azt írták ha időben felbontom a szerződést, akkor leállítják a folyósítást. Ez tök rendben van és okés, viszont én félárva vagyok és emiatt a nyugdíjfolyósítótol megkaptam júniustól októberig a pénzt, amiért létrejött a hallgatói jogviszonyom.(júniusban érettségiztem) Igen természetesen önköltségesen vagyok.


Ebből lehet akármi bajom? Teljesen szándékon kívüli a történet, egyszerűen most jöttem rá, hogy egyelőre nem ez az én utam.. de mégis kívülről gáznak tűnik, hogy felmarkolt 4 hónapnyi pénzt aztán a végén mégsem lesz egyetemi tanuló. Ilyenkor mi a történet? Az egyetem értesíti a nyugdíjfolyósítót, hogy nem jött létre mégsem a jogviszony?


Előre is köszi a válaszokat!



2016. okt. 12. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Passziváltasd a szemesztert, ha még tudod. Így megmarad a hallgatói jogviszony, de nem kell fizetned tandíjt a szemeszterre és majd a szemeszter végén ki tudsz iratkozni. Így semmilyen baj nem lesz belőle.

ha nem tudsz már passzíválni: Az egyetem nem fogja értesíteni a nyugdíjfolyósítót, nem foglalkoznak ilyennel. Amúgy ha most végeztél nem jár alapból októberig a pénz? Mert a diákod most hó végéig még érvényes. Nem kellett igazolni, hogy beiratkoztál vagy hasonló? Mert szeptemberben a beiratkozással lett jogviszonyod, akkor a nyárra se kaptál volna pénzt.

A lényeg hogy az egyetem biztos nem értesíti őket, de a folyósító többet tudna segíteni, hogy most ilyenkor mi van.

2016. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Nem, ez sajnos nem vonható össze a diákigazolvánnyal..én is azt hittem, de júniusra adtak utoljára, és visszamenőleg kapom meg nyárra, ha továbbtanulok.
2016. okt. 12. 14:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért ez elégg fura, ha nem értesítik. Ezt nagyjából mindenki kihasználhatná diákhiteles úton, hiszen szeptemberben már kapsz jogviszonyt, de a diákhitelt visszamondhatod...fura.
2016. okt. 12. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!