Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzős főiskolások, egyetemist...

Végzős főiskolások, egyetemisták vagy már akik végeztetek, mennyi diákhiteletek van?

Figyelt kérdés

Mennyi esélyt láttok rá,hogy vissza tudjátok fizetni a meghatározott minimális tölesztőrészlettel? Tudtok nagyobb összeget előtörleszteni (vagy szeretnétek majd később előtörleszteni) hogy kevesebb legyen a tartozás és hamarabb lejárjon?

Nekem 3 millió 200 ezer Ft felett van már hitelem és ahogy számolgattam, szerintem nyugdíjas koromig megtart a törlesztés (de lehet hogy még le se tellik addig) ha csak a kötelező részletet fizetem, meg persze attól is függ,hogy mennyit fogok keresni. Bár itthon nem hiszem hogy olyan sokat fogok keresni, talán külföldön lehetne.



2016. okt. 4. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
2,1 millió körül lesz. Inkább szeretném minél előbb letudni, de ennyire nem számoltam utána, hogy hány év lesz. Most végzek majd a szemeszter végén, amikor lesz munkám akkor majd jobban utána számolok a fizetésem alapján, hogy mennyit tudok előtörleszteni vagy havonta mennyi lesz egyáltalán amit fizetni tudok. Inkább fizetek többet meg élek kissé rosszabbul most, mint hogy 10-20 év múlva is ezt fizessem. De nem igazán aggódok miatta, piacképesnek tartom a diplomám (különben nem vettem fel volna fel rá diákhitelt), úgyhogy ha halálra nem is keresem magam azért a diákhitelt vissza tudom majd fizetni pár év alatt (kb. 3-4 év) anélkül, hogy éheznem kéne mellette. :)
2016. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,7 millió a diákhitelem, de nem bántam meg, nem volt más választásom. Ilyenkor mindig két út van. Dolgozol az iskola mellett, nulla szociális élet és még így is az iskola rovására megy a munka. Megcsúszol, utána a tandíjat is fizetni kell, ami félévente ~200 000 Ft. Nekem nagyon sok csoporttársam járt így, hogy a munka miatt már kb. 4 félév csúszásban vannak és még mindig nincs esélyük 1 éven belül végezni. Dolgoznak ~100 000 Ft-ért, diploma közelébe se járnak, tehát csak érettségijük van. Nekem ez egy befektetés volt, mivel szüleim nem tudtak támogatni. Lassan 2 éve, hogy végeztem Bsc-n, Msc-n is most fogok végezni, munkám az már van, ami elég jól is fizet. Kifizetek havonta egy magasabb törlesztő részletet még így is kétszer annyi pénzem marad, mint azoknak a csoporttársaimnak akik megcsúsztak. Én utólag is úgy érzem, hogy jól döntöttem, nem bulizásra kellett a pénz, hanem a megélhetésre és hogy diplomám lehessen. Úgy gondolom 3-4 év alatt fogom tudni visszafizetni, kb. 60 000 Ft-os törlesztővel.
2016. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!