Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Megfelelek ennek a szakmának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves vagyok, 7. osztályos vagyok (év vesztes).

1. osztálytól 5. osztályig kitűnő tanuló voltam...6. osztályban az év végi bizonyítványomban 4 darab 4-esem volt. (Angol, matek, term.ism., töri)

Most, a 7 évemben nagyon rá szeretnék hajtani a tanulásnak, és már vannak jó jegyeim.

Imádom a kémiát, a biológiát, ám nehézségeim vannak a matematikával...Körülbelül a négyes átlag megvan...

Már kiválasztottam melyik gimnáziumba szeretnék menni továbbtanulni...Egy picit izgulós típus vagyok, de 10 alkalomból (pl. verseny) 2x parázok, 5x nyugodt vagyok,3x pedig kicsit összeszorul a gyomrom....

A tavalyi kompetenciamérésen teljesen nyugodtan mentem be a terembe...Már mentettem meg itthon állatokat, legtöbbet csirkét, kakast, de akadt kacsa és macska "páciensem" is. (Kifordult szárny, sérült bőrfelület, kificamodott láb...stb.)

Én nagyon szeretnék ebben a szakmában dolgozni, mert nagyon szeretem az állatokat, és nem félek egy bajban odaszólni, hogy én meg tudom csinálni....


Szerintetek alkalmas vagyok erre a szakmára? Bocsánat, azt még elfelejtettem oda írni, hogy nagyon könnyen tanulok, és szeretek tanulni, de néha nehéz rávennem magam...de ha belelendülök, képes vagyok 5-6 órán keresztül tanulni, és egyszer csak azt veszem észre, hogy 5 leckével tovább haladtam, és a munkafüzet is ki van töltve. Imádok kísérletezni.


Köszönöm hogy végig olvastad, és várom válaszod! :)



2016. okt. 13. 18:48
 1/7 anonim válasza:
40%

Szerintem lehecc. Plàne ha imàdod a Biòlògiàt, akkor ezzel le is rendezted magad. Èn utàlom a biòt, nem bírom a vèrt, viszont imàdom a mateket, az osztàlyban legjobb matekes vagyok, szín tizes (nem tudom hogy van nàllatok, de èn Romàniàban lakok ès itt 1-tõl 10-ig vannak a jegyek).

Szoval szerintem tuti lehecc àllatorvos, de akkor tènyleg tanulj ès vedd rà magad!

2016. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást! :)
2016. okt. 13. 19:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat! 😃
2016. okt. 14. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még fiatal vagy ahhoz, hogy meglehessen állapítani alkalmas vagy-e rá, főleg így ismeretlenül, úgy, hogy alig tudunk rólad valamit.

Amúgy nem akarok okoskodni, de ha tényleg erre a pályára készülsz, akkor hamar rá kell, hogy jöjj majd, hogy 5-6 óra tanulás sajna egyáltalán nem sok. Persze általánosban nekem is annak tűnt, mikor jó, ha kétnaponta félóra tanulással megvoltam kitűnő. :D

5-6 óra tanulás még középsuliban sem ritka egyáltalán, nemhogy egyetemen... Vizsgaidőszakban napi szinten kell majd ennek a dupláját tanulnod kb. 2 héten keresztül.

Egyébként jó szakma, ha szereted a biológiát, a kémiát és az állatokat, akkor mindenféleképpen érdemes ezért az álmodért küzdeni! :)

2016. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

meg lehessen állapítani*

(bocsi, de erre a helyesírási hibára nagyon allergiás vagyok, durva, hogy mostanában ez már a második, amit helytelenül egybeírtam :( )

2016. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jár a zöld kéz! 😊💜
2016. okt. 14. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

2 hét XD

12 ora tanulás XD

Nem akarlak elkeseriteni, de én vizsgaidoszakban, az allatorvosin 2 hónapig minimum tanulok 16 órákat, év közben pedig minden nap tanulok valamennyit, h hozzá tudjak szólni a vizsgaidoszakhoz..

Ettől függetlenül általánosban nem igazán értem az 5-6 óra tanulást, de Te tudod, legalább felkeszited Magad az életre. De azért ne ess túlzásba, a végén a gimiben is napi 10 órákat fogsz tanulni.. jó dolog, hogy szeretsz tanulni, csak ki ne egj 15 évesen! Mozogj is sokat, az is sokat számít, sőt! :)

2016. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!