Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek még elérhetem az...

Szerintetek még elérhetem az álmomat? Vagy ne is próbálkozzak vele? (Elég hosszú sztori. )

Figyelt kérdés

Nem is tudom igazából, hogy milyen kategóriába kellene írnom ezt a kérdést, de belekezdek a történetbe.

18 éves lány vagyok, világ életemben állatorvos akartam lenni, vagy bármi, csak állatokon segíthessek. Ezzel nem is lett volna gond, csak itthon mindig csak a probléma volt és hihetetlenül negatív hatással volt az életemre és az élethez való hozzáállásomra. Folyton azt hallottam, hogy én úgy sem vagyok képes semmi nagy dologra, többek között diplomára sem és állatorvosi egyetemről ne is álmodjak, mert életünkben nem lesz pénzünk arra se, hogy egy félévet kifizessünk, felesleges küzdenem érte... Elkezdtem a gimnáziumot, nyelvi előkészítős voltam, el is végeztem, de nem éppen brillíroztam. Erős 3as, 4es átlagom volt, ami a szüleimnek nagyon nem tetszett így mikor elvégeztem volna a nyelvi előkészítő utáni 9. évemet azt mondták, hogy válasszak egy szakmát és szépen megyek szakmunkásnak. (Persze azért ebben nekem is benne volt a kezem, annyi kedvem volt ilyen háttérrel bármiért küzdeni, hogy inkább hagyjuk is... Persze visszagondolva teljesen máshogy csinálna az ember mindent. Ezért vagyunk emberek. Hibázunk.... Főleg 15-16 évesen, mikor azt sem tudjuk kik vagyunk és mit akarunk igazából....Főleg, ha nem kapunk támogatást, úgy hogy szomjazzuk a pozitív megerősítést.)

Elkezdtem a cukrász szakiskolát, "hihetetlen nagy lelkesedéssel".... 3 éves a képzés, most tartok a 2. évnél, jövőre végzek ha minden jól megy. (Akkor leszek 19 éves.) Viszont mindezek után még 2 év, hogy leérettségizzek és nem tudom mit tegyek. Van e értelme egyáltalán próbálkozni megvalósítani az álmomat? Azon gondolkozom, hogy érettségi után elkezdek egy okj-s állatorvosi asszisztens képzést, de inkább megvalósítanám az álmomat és megpróbálnék felvételt nyerni állatorvosira, de nem tudom, hogy sikerülhetne egyáltalán. (Vagy ha esetleg, véletlenül, valamilyen hihetetlen csoda folytán sikerülne és felvennének nem lenne ciki 28 évesen pályakezdőnek lenni?) Szerintetek ezzel az előélettel sikerülhet? Mit kellene hozzá tennem? Érdemes foglalkoznom ezzel? Mármint én érzem, hogy érdemes, mert más szakmában úgy érzem nem is tudnék boldog lenni. A cukrászatot is vért izzadva csinálom egész nap, mert semmi affinitásom és kedvem nincs hozzá, viszont ha ez sikerülne örömmel kelnék fel minden reggel, hogy segíthetek és gyógyíthatok. Légyszíves ha észhez térítő választ szeretnétek adni akkor se degradáljatok annyira, mert abból kapok eleget. Előre is köszönöm ha valaki segít!



2016. ápr. 17. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én ha mesterképzést is akarok végezni, akkor kb 30 leszek mire végzek. Pedig még csak nem is állatorvosnak tanulok. Szerinted ciki? Az, hogy felvesznek-e egyáltalán már inkább csak a tanuláson múlik.
2016. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki 28 évesen pályakezdőnek lenni, van, aki 25-30 évesen is ott tart még, hogy gőze sincs, hogy mit is szeretne csinálni, és ahhoz mit is kellene, hogy tanuljon. Az tény, hogy elérheted a célod, van is értelme küzdened érte, ha úgy érzed, ahogy leírtad, de nagyon nehéz lesz. De nincs nagy titok; tanulni kell. Próbáld meg, mi rossz sülhet ki belőle? Maximum nem sikerül. De akkor sem azzal a tudattal fogsz X évtizeden keresztül együtt élni, hogy meg se próbáltad. Azért kívánom, hogy sikerüljön; hajrá! :)
2016. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ne add fel az álmaidat! :) ha tényleg úgy érzed, hogy nem tudnál enélkül teljes életet élni, próbáld meg. ha meg sem próbálod, örökre ezen fogsz rágódni és nem leszel sohasem igazán boldog.

lehet, hogy 21-22 évesen fogod elkezdeni, de legalább van időd addig tanulni a biosz és kémia érettségire, hogy nagyon jóra írd :D senki nem fog megakadályozni benne, hogy tanulj, ne szabj magadnak határokat. ráadásul 9. osztályban átlagos a 4-es átlag, általános iskola után mindenki szokott rontani, és még ezek a jegyek nem is számítanak be továbbtanulásba, úgyhogy nem értem a szüleidet miért voltak annyira oda érte. próbáld túlélni a cukrászatos sulit, szerezd meg belőle a szakmát, de annyira ne erőltesd, az se baj, ha éppen csak megvan a vizsgád belőle. viszont most kezdj neki bioszt és kémiát tanulni, szabadidőd nagy részét ezzel töltsd, és ne bízd el magad, hogy még 3 éved van :) olvass utána, és informálódj róla, hogy biztosan ezt akarod-e 100%-osan. ha teheted, ne dolgozz közbe, semmi okjbe ne iratkozz be, csak érettségire készülj :) ha nagyon elhivatott vagy, sikerülni fog a felvételi :)

van értelme, hogy megpróbáld és remélem, hogy ezzel észhez térítettelek, hogy megpróbáld és ne becsüld le önmagad :)

2016. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztató válaszokat! :)
2016. ápr. 17. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés ember vagy. Tudod, hogy mi az álmod, és lehetőséged van megvalósítani! Csak ez számít. 32 vagyok és most felvételizem, hogy elérjem az álmom. Leszek vagy negyven, mire élhetem az álmom. Ugye érzed, mennyivel jobb helyzetben vagy? Élni csak úgy érdemes, hogy célokat tűzünk ki, és megvalósítjuk! Ez ad önbizalmat, nem mások elismerése! Erősítsd meg a lelked, és dolgozz a célodért!
2016. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én 28 évesen végzek eltén mesterképzésen. életem legjobb döntése volt.
2016. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előttem szólókat tudnám ismételni, még annyi, hogy abból, hogy milyen a háttered, erőt is meríthetsz, gondolj arra, hogy pont emiatt érdemes küzdened, hogy kitörj ebből az agyrém helyzetből, és önerőből elérd, amit szeretnél. Az meg, hogy mikor leszel pályakezdő, nem számít semmit. Mikor 30 évesen visszatekintesz, másként fogod látni ezt az egészet, ha jó érzéssel gondolhatsz vissza a döntésedre, és nem egy már a munkájába rég belefásult, keserű ember leszel. Én most 21 vagyok, és idén felvételizek egyetemre, mert most jöttem rá, mit akarok kezdeni az életemmel. Őszintén drukkolok, pláne, hogy a fentiek alapján egy értelmes lánynak tűnsz. Szóval csak hajrá!
2016. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia! Egy élő példával jönnék: Az egyik ismerősömet hatodjára vették fel az orvosira. Én biztos,hogy nem csináltam volna végig azt,amit ő. De küzdött érte és most él és virul és látszik,hogy szereti azt,amit csinál. Én neked is csak azt tudom mondani,hogy ha valamit meg akarsz tenni,akkor küzdj érte és később ha sikerült a célod,biztos hogy meg fogod köszönni magadnak azokat a dolgokat,amiket most tettél a cél érdekében. Sajnálatos dolog tud lenni,az ilyen háttér és eléggé el tudja bizonytalanítani az embert -tapasztalatból mondom-,de nem szabad engedni,hogy ez határozza meg az egész életedet. Jegyezd meg,hogy a saját boldogságodért csak te vagy felelős és e szerint cselekedj! 18-19 évesen még egyáltalán nem késtél le semmiről..Sok sikert kívánok a továbbiakban és kívánom,hogy elérd azt amit szeretnél! :)
2016. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!