Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megkaptátok már az őszi...

Megkaptátok már az őszi diákhitelt? Átutalták már nektek?

Figyelt kérdés
Október 15. ig van határidő, de egy csoporttársam már ma megkapta, én viszont még nem. Sajnos mással nem sikerült erről beszélnem.

2016. okt. 13. 20:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az jo kerdes 😂
2016. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
én megkaptam
2016. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Nekem olyan kérdesem lenne hogy ha önköltséges szakon vagyok és egy félévee 170 ezeet kell fizetni az iskola felé jeleztem hogy diákhitel 1 ből fizetek amit el is fogadtak , olyankor a 170 ezret automata oda küldik ? Vagy az egész összeget a bankszámlámra? Mert ugye egy összegbe igényletem."


A diák hitel 1 (DH1) az a saját számládra jön.

A diák hitel 2 (DH2) az nem jön hozzád,az az adott oktatási intézmény számlájára megy, ahol te tanulsz, és ahová tandíjjal tartozol. Ehhez te nem tudsz hozzányúlni.


Mivel te az a DH1-ből akarod fizetni, ezért most az a te számládra megy, amit neked kell majd átutalni oda, ahol tanulsz.

(Kamatokat nézve jobb egyébként, ha a DH2-ből megy az ilyen finanszírozása, már csak azért is, mivel tervezik, hogy különböző adójóváírásokat engedélyeznek majd azoknak, akiknek ilyen jellegű tartozása van.)



Egyébként nekem is megjött pontban 07:02-kor a mai napon.

2016. okt. 15. 10:01
 24/26 anonim válasza:
Köszönöm a választ ,de azért merült fel a kérdésem mert a bankszámlámra a 250.000ból csak 80 ezer érkezett meg , és gondoltam hogy a 170-en et akkor az iskolának küldik , vagy hasonló ezek szerint valami kavar lehet ?
2016. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.


Ha onnan szedték le, akkor ez nekem első élmény erről. Soha nem tapasztaltam ilyet, még a környezetemben is.


A legjobb az lenne, ha megnéznéd neptunon a teljesítést illetve a DH honalapján is belépnél megnézni, hogy mennyit küldtek. Ha nem találsz arra bizonyítékot, hogy a tandíjad ki van fizetve, akkor hívd fel őket, de mondjuk előtte azért menj el az iskolád tanulmányi osztályára, vagy hallgatói szolgáltató központjába, és érdeklőd meg, hogy mi történt, viszont ezt hétfőn csináld is meg, ne húzd, halaszd, ne hogy gond legyen.

2016. okt. 15. 18:20
 26/26 MIKLÓS18 ***** válasza:
Trógerság ez az október közepi utalás!!Valakinek szeptember több százezres kiadást jelent,a DHK irodistái pedig ülnek az irodában,és esznek-isznak,a diák meg szenvedjen év elején!
2020. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!