Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, akik suli...

Egyetemisták, akik suli mellett dolgoznak! Hogy bírjátok? Mire szántok kevesebb időt emiatt?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezem, akiknek nem megy olyan egyszerűen átmenni a vizsgákon, tehát tanulniuk is kell menni.

Szóval ahogy elnézem, nekem muszáj lesz egész egyetem alatt dolgoznom és spórolnom, de nekem sokat kell tanulnom ahhoz, hogy átmenjek, szeretek aludni, van párkapcsolatom, vannak barátaim.

Ti hogy bírjátok? Miből vesztek vissza a munka miatt?


2016. okt. 14. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sok órát kihagytam. Szerencsére voltak jó irodalmak, és a csoporttársaim is szívesen odaadták a jegyzetüket, és jól tudtam mások jegyzetéből tanulni.
2016. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenből visszavettem, és egyensúlyra törekedtem.

Dolgoztam heti 5 napot, főleg délután és este, hogy a suliba be tudjak menni. Néha kevesebb órára mentem el, mint amennyi volt, de csak a tényleg mesélőseket hagytam ki, amit otthon is el tudok olvasni. Fontos óráról soha nem lógtam, mert kellett, hogy halljam, hogy aztán otthon meg tudjam tanulni. A szórakozásból is visszavettem, csak péntek este mentem szórakozni, barátokkal, hétköznap soha, mert munka és suli miatt tartottam a ritmust. De így is minden héten volt kikapcsolódás is. Ahogy a párommal is, de főleg hétvégén, többnyire szombat délután-este csináltunk közös programot. Hétköznap ő is dolgozott, és együtt is éltünk, így azért láttuk egymást, csak nem mentünk el sehová, otthon közösen vacsiztunk, néha megnéztünk egy részt egy sorozatból. Tanulni minden este tanultam, igen, néha éjszakába nyúlóan, és persze a hétvégéken is végig. A folyamatos tanulás csökkentette a vizsgaidőszak nyomását. Ezen is sokat lehet hozni. Napi 1-2 óra tanulással sokkal könnyebbek a vizsgák is, és az alaposságról sem kell lemondani (én kijegyzetelős, színezős, stb. fajta vagyok).


Most két gyerek mellett tanulok, így még cifrább az élet :) de meg lehet oldani, csak alaposan gondold át, hogy hol az egyensúly, ha kell, vezess naptárat és írd be, mikor-mivel fogsz foglalkozni és ne térj el tőle!


Sok sikert! És fel a fejjel, utólag meglátod, jó buli is az egész, nem csak kötelesség :)

2016. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem akkor van szabadidőm, amikor vagy lyukas órám van, vagy ellógok egy-két órát (hétvégén is dolgozom többnyire). Alig van olyan napom, amikor nem kell csinálnom valamit, és ez hosszú távon azért nem olyan felemelő, hiszen ha véletlen adódik ilyen nap, akkor vagy bámulok ki a fejemből egész nap fáradtan, vagy valaki másnak szentelem a napom.

Én képtelen vagyok tanulni szorgalmi időszakban, csak a minimumra törekszem akkor, beadandók, kiselőadások, stb. meglegyenek.

Vizsgaidőszakban tanulok, akkor vizsgák előtt mindig kérek pár szabadnapot. De amúgy lehetne tanulni, ha mondjuk lyukas órákban rávenném magam. De nekem tán nem megy rosszul a tanulás így sem szerencsére, de ez nekem egy jó adottság.

Párkapcsolatom nincsen, amikor volt, az is távkapcsolat volt, de még az is megsínylette néha. Persze ha együtt élős a kapcsolatotok, akkor szerintem nem kell ettől félni, hogy tönkretenné. De én emiatt lassan 2 éve szingli vagyok, illetve laza kapcsolatom van, akinek elég az, hogy lyukas órákban talizunk.

Vannak barátnőim, ők elég türelmesek, plusz másik városban is tanulnak. Pár havonta szoktunk találkozni, meg persze neten írunk egymásnak. Nekünk ez elég szerencsére, így is kitartunk egymás mellett.

Szóval egy-két tipp: ha dolgozol is, heti egy olyan napod legyen minimum, amikor nem kell csinálnod semmit, különben úgy jársz, mint én. (Én is csak most, 3 év után kapálózok.) Mindig legyen időd a párodra, barátaidra is, de legfőképpen magadra!! Az a legfontosabb, hogy jól érezd magad a bőrödben. Az iskola legyen az első, mert minél jobban megy, annál előbb szabadulsz attól is, meg az egyetem + munka kombótól is. Vizsgaidőszakban a legjobb különben teljes szabit kivenni, mert nagy eséllyel előbb végzel a vizsgákkal (utána esetleg rá tudsz húzni a melóra is), plusz az kellemetlen, ha úgy érzed, a munka miatt buksz meg.

Ennyi. Sok sikert, csak ügyesen. :)

2016. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem járok be minden órára, nagyon sok olyan van, amit fele annyi idő alatt megtanulok egyedül, mint ha azzal tölteném az időmet, hogy bent ülök órán. Egyébkén én csak másodévtől kezdtem dolgozni, és akkor azt vettem észre, hogy sokkal hatékonyabban tudok csinálni mindent, mint amikor "végtelen" időm volt. Tehát lényegében a munka nem a hasznos dolgoktól vesz el időt, hanem a semmittevéstől.
2016. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!