Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Merre tovább? Továbbtanulással...

Merre tovább? Továbbtanulással kapcsolatos téma!

Figyelt kérdés
Hello, fontos kérdéssel állok elétek, amivel nem igazán tudok dűlőre jutni. Először is nyolcadikos vagyok, ami azt jelenti, hogy nemsokára középiskolába kell, hogy menjek. Kisvárdán élek a családommal. Sportolok Nyíregyházán (atlétika). És a gond már itt kezdődik: Hova menjek középiskolába? Mivel Kisvárdán élek és Nyíregyházán sportolok, az azt jelenti, hogy be kell járnom edzésre. Azt tudni kell, hogy Kisvárda és Nyíregyháza között nagyjából 30 km van. Általában apukám szokott vinni és hozni is, de sokszor volt már, hogy vonattal kellett mennem, mert apukám dolgozott. Ez azért nem jó, mert visszafele már csak személyvonattal vagy sebesvonattal tudok haza menni. És télen 18:30-kor már elég sötét van. Egy edzés 2 órás általában és mindig délután 4-kor kezdődik. Az edzőm tudja, hogy 30 kilómétert kell ,, utaznom " ezért meg elégszik hogyha heti 4-szer, 3-szor be tudok járni. Viszont jövőre már be kell, hogy járjak heti 5-ször, plusz még a versenyek hétvégén (versenyek ritkán vannak, de ha vannak akkor télen és nyáron szokott több lenni). Nos hogyha Kisvárdán maradok, akkor is tudok sportolni, de Kisvárda és Nyíregyháza között ilyen alapon van egy ,,kis'' különbség ( egyébként matek szakra mennék). Meg már nem járnék be Kisvárdáról Nyíregyre, mert képtelenség lenne így tanulni is közben illetve nem is biztos, hogy betudok menni 5-ször egy héten. Ha Nyíregyházan folytatnám tovább a tanulást, akkor kollégista lennék vagy egy-két barátommal albérletbe laknánk. Nyíregyházán könnyebb lenne tanulni is meg sportolni is. Csak hát anyukám nem nagyon akarja, mert még túl fiatalok vagyunk ehhez, ami szerintem teljesen igaz. Hogyha jobb lenne a sport itt Kisvárdán, akkor biztosan maradnék. Tudom, hogy többe is kerülne, ha Nyíregyen tanulnék, de nem szeretném abba hagyni ezt a sportot, mert szerintem elég jól megy. De ha Kisvárdán maradok, akkor erről lekellene mondjak. Még egy érv Nyíregyháza mellett: Pont jövőre adnak át egy csarnokot (6 sávos lesz) és ez azt jelenti, hogy itt lesznek az országos fedett pályás versenyek, vagyis nem kell majd Budapestre utazgatni. Amúgy elég jó tanuló is vagyok, 5-ös, 4-es. Mit kellene csinálnom? Hol tanuljak tovább? Ui.: Tudom, hogy a sportból nem nagyon tudok meg élni és elnézést a hosszú szövegért, de ennél rövidebben nem tudtam írni.

2016. okt. 17. 00:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!