Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnök informatikus diplomával...

Mérnök informatikus diplomával közép/általános iskolában informatikát tanítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg mérnök informatikusnak tanulok a BME-n és sokat gondolkoztam azon hogy mit csinálhatnék. Kiskoromban tanár szerettem volna lenni, szóval ez nem tűnik rossz ötletnek. Szóval elég lenne hozzá ez a diploma vagy kell hozzá más végzettség is?

2016. okt. 19. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell mellé egy tanári szakot is csinálni.
2016. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem taníthatsz csak tanári diplomával. (Barátnőm matek-infó tanár, most végzett, de csak utolsó félévétől dolgozhatott, amikor már majdnem megvolt a diplomája.)


Régen, a bolognai rendszerű tanárképzésben akkor elég volt "csak" különbözeti részképzést tenni és egy tanári MA-t elvégezni, de most, hogy újra osztatlan a tanári, teljesen el kell végezni azt.

2016. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
A BME-n informálódhatsz a GTK Műszaki pedagógia tanszékén, milyen lehetőségek vannak a párhuzamos képzésre, hogy pl csak a pedagógia tárgyakat kelljen plusszban hallgatnod. De ennyi fáradozást, tanulást szerintem ez nem ér meg. Ötödannyit fogsz tanárként keresni, mint mérnök informatikusként, az egyéb körülményekről nem is beszélve.
2016. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. Tanárként csak tanári diplomával taníthatsz.

Hogyha bármelyik mérnök belekontárkodhatna a pedagógusi szakmába, akkor nem kellene nekünk, szerencsétleneknek végigszenvedni a rengeteg pszichológiai és pedagógiai előadást, gyakorlatot, megfigyelést stb. Nem véletlenül 12 féléves az osztatlan tanárképzés.

Mostmár, ha jó tudom, vezetik ki az osztottat, tehát az sem biztos, hogy lehetsz alapesetben csak informatika szakos és nem kell újra felvételizned osztatlanra.

Tanárnak ma már csak a nagyon elvetemültek mennek... Főleg természettudományos szakra, hiszen, hogyha ért valaki a fizikához, akkor miért menjen el tized annyiért tanárnak? Kell hozzá egy bizonyos mennyiségű "betegség" :)

2016. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!