Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lényegesek matematiká...

Mennyire lényegesek matematikában a szakszavak?

Figyelt kérdés
Elég zavaró, hogy a magyarra fordított könyv javított kiadásában is fordulnak elő hibák, ami akkor jelent igazán gondot ha nem is tudom meg, hogy az hibás. Az eredeti nyelvű kiadásban egyik hiba sem szerepelt, tehát a fordítok trehánysága...

2016. okt. 20. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Javaslom akkor hasonlítsd össze mindig az eredetivel, ha hibát sejtesz. Nem értem a kérdést melleseleg, nyilván fontos tudni, mit beszélsz ,ha tudományokkal akarsz foglalkozni, de ezzel a válaszodból ítélve tisztában is vagy.
2016. okt. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem válaszból, hanem leírásból.* (Bár szerintem így is érthető)
2016. okt. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dq ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz, az eredetiben is vannak hibák. Meg kell tanulnod "olvasni".


Kicsit ambivalens a dolog, mert a matematikusok azért beszélnek olyan hülyén (például "nemüres halmaz"-ról beszélnek majdnem mindig), hogy automatikusan, "gépszerûen" meg tudhassák érteni amit a másik mond, illetve azért is, mert az agyuk ahhoz van szokva hogy az állításokat nagyon gyorsan leellenõrizzék a "triviális" avagy "szélsõséges" esetekben. Éppen ezért lehet zavaróbb egy-egy hiba, mert általában elég automatikusan értelmezni, általában teljesen hibamentes a hibán kívüli rész.


Ettõl függetlenül olvasni tudni kell. Pl:

> [link]

(talán õ jelenleg a legokosabb matematikus, de mindenképpen az n legokosabb közé szokás számítani)

2016. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!