Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel tölti napjait egy...

Mivel tölti napjait egy egyetemista?

Figyelt kérdés
Most 3.os vagyok középiskolaban es nem tudom elkepzelni milyen lesz az egyetem. Marmint ugye vannak vizsgaidoszakok az oke evente ketszer meg ev kozben nehany zh. De ezen kivul? Vegulis mindenki vizsga idoszakban tanul ugy hallottam. Felkelsz delben es aztan mit csinalsz?

2016. okt. 24. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Van olyan egyetemista, aki bejár az óráira, így nem fog mindig délig aludni.
2016. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én suliba jártam, év közben is tanultam, dolgoztam, önkénteskedtem, nyelvsuliba jártam
2016. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötödéves vagyok, heti 7 órám van már csak (hétfőn 4, kedden 2, szerdán és csütörtökön este egy-egy), mellette 20-26 órát dolgozom. Szóval délben nem kelek, hétfőn nyolctól bent vagyok az egyetemen estig, a többi napon meg munkába megyek kilencre. Lehet persze lustálkodni is, nekem sem kellene dolgoznom, de szeretnék munkatapasztalatot. Ja, és diplomamunkát is kell írni, ami min. 3 hónapig tart majd és sok átvirrasztott éjszakával jár.
2016. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Amit előttem leírtak, azon kívül mondjuk hetente gyakorlat, félévente egy komplett hetes gyakorlat, sok-sok beadandó, nem csak az a pár zh.

A zh anyaga nem biztos, hogy fent van a neten, sokszor be kell járni szemináriumokrra, amik katalógusosak, és kb. a 3 hiányzásod van, akkor már buktad a tárgyat. Van akinek minden héten a beugró a gyakorlatra egy zh, előadásokat kell tartni stb.

Sokan mellette még munkát vállalnak. Én pl. voltam nappalis alapszakon, most mesteren estis vagyok, mellette dolgozom. Alapszak mellett úgy vállalnak, hogy este 11-ig, éjfélig dolgoznak.

2016. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
haverok mentek el ugye iden egyetemre, egy gimibe jartunk es most is irjak hogy mennek kocsmaba meg csak ugy random ulok egy napon a suliba es jon a kép hogy tepnek meg ilyesmik. Akkor a kesobbi evekben tanulsz es mellette dolgozol? Nem igaz hogy buli az elet es a legjobb evek az egyetemi evek?
2016. okt. 24. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De, tényleg igaz, hogy a legjobbak az egyetemi évek, mert a legnagyobb szabadságod van a legkevesebb felelősségvállalás mellett. Sok mindenben kipróbálhatod magad az egyetemen belül és kívül, és az sem tragédia, ha valami nem úgy sikerül (elsőre), ahogy eltervezted.

DE! ez nem azt jelenti, hogy alszol délig aztán mész kocsmázni:D

Nagyok az egyetemi szakok közti különbségek:

- az órarend hol kötöttebb, hol nagyobb tered van arra, hogy te állítsd össze.

- vannak kurzusok, ahol te döntheted el, be akarsz-e járni vagy önmagadtól készülsz fel, van, ahol már egyetlen hiányzásnak is következménye van (pl. be kell pótolni vagy plusz tételt kell húzni a vizsgán).

- a kurzusok többségében van 1-2 zh félév közben, esetleg még beadandók, ami legtöbbször ugyan csak 10-15 oldal, de volt, hogy 50 oldalas beadandót kellett írnom:S

Jobban jár az, aki félév közben is tanul, aki mindent vizsgaidőszakra hagy, lehet, el sem jut odáig, hogy egyáltalán vizsgára bocsátják (pl. ha nem sikerül valamelyik zh, beadandó vagy több a hiányzás a megengedettnél, akkor nem lehet vizsgázni)

Egy félév rövidebb, mint a gimiben, ált 12-14 hét, ebbe kell mindennek beleférnie.


Amúgy én pl. heti 3-szor nyolcra járok, és általában 6-8 órát vagyok az egyetemen heti 4 nap. Utána kéne még tanulni, de nem mindig jut rá idő. Egy napom van, amikor nincs órám, akkor kb. 8-ig alszom, utána pedig igyekszem tanulni.

De pl. aki kolis / albérletben lakik, annak ott a bevásárlás, főzés, mosás stb., az is időbe telik.

2016. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lekvárt főz.
2017. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!