Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem mentem be ma labor gyakra,...

Nem mentem be ma labor gyakra, mennyire fognak emiatt kinyírni (elsős egyetemista vagyok)?

Figyelt kérdés
Én beállítottam az ébresztőt, de nem keltett fel, így magamtól ébredtem fel 9:30 körül, a gyak meg 8-től van 10/11-ig. Most mit csináljak? :S
2016. szept. 23. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Majd jövőre.
2016. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, általában nem kötelező mindegyiken ott lenni, lehet hiányozni valamennyit. Ha viszont olyan a labor, hogy pl. méréseket kell végezni és jegyzőkönyvet írni, amivel félév végén el kell számolni, akkor lehet, hogy bepótolhatod máskor. Nézd meg a tárgykövetelményeket.
2016. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most egyszer, egyszer kihagyhatsz gyakorlatokat nem fog összedőlni a világ nem fognak kivágni érte, lehettél beteg is, meg minden. Az ébresztőre sem keltél fel, lehet felébredtél és csak kinyomtad mert nem tudatosult benned a dolog igazán, és ez annak az oka hogy fáradt vagy, nem pihented ki magad.

Egyébként mindent lehet pótolni egy bizonyos kereten belül, egy nap nem a világ vége sehol sem.


Én jártam gyorstalpalóra vegyésztechnikusira ahol szintén volt laboros gyakorlatom egy gyógyszergyárba, ott annyi volt a kérés ha valamiért nem tudunk menni telefonáljunk be, ne nézzük hülyének a másikat mondjuk ki kerek perec mi volt és ennyi. Nálunk az óraszámot elég szigorúan vették még az igazolt távollét is megvolt adva mennyi lehetett, de mondták nekem hogy nagy tragédia nem történt de többet ilyen ne legyen. Egyetem ennél lazább, a barátnőm vegyészmérnöknek tanult, nem rég diplomázott le. Neki komolyabb szinten ment a dolog de nála sem volt tragédia belőle.

2016. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Kémia, vegyész stb. laborokról nem szoktak megengedni hiányzást..tehát már vagy kihúztak és jövőre felveheted újra a tárgyat vagy ha kicsit elnézőbb az oktató, akkor be kell pótolnod egy másik időpontban (amennyiben még van későbbi ezen a héten).

De mindenképp komoly következménye lesz.

2016. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Senki nem fog kinyírni :))

Jövőre majd odafigyelsz. ;)

2016. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyban függ a szaktól. Mit tanulsz, milyen óra volt?
2016. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tárgyad követelményrendszerét.

Általában ilyenkor még az adott héten lehet pótolni az elmulasztott gyakorlatot egy másik csoporttal (nos, hogy mi van, ha egy pénteki gyakorlatra nem tudsz bemenni vagy ha nincs csoportbontás, az jó kérdés).

Olyat is hallottam már, hogy az elmulasztott gyakorlat anyagából a vizsgán plusz tételt kellett húzni beugróként.

Meg olyat is, hogy bizonyos számú (általában 25-30%-nyi) hiányzást elnéznek.

Szóval a következmények teljesen intézmény- és tantárgyfüggőek.

2016. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elsős bioszos vagyok, ez egy választható tárgy, szerves kémia labor.. Lehet később pótolni, csak ez pénteki óra, a többi ilyen óra meg szerdán és csütörtökön volt.. :\ Nem is merek írni az oktatónak, bár azt se tudom, mit írhatnék.. :S
2016. szept. 23. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne legyél már ennyire életképtelen.
2016. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, hogy nem tudtál bemenni és szeretnél érdeklődni, hogy van-e lehetőség pótlásra, vagy hogy az aláírás megszerzését ez hogyan befolyásolja.
2016. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!