Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista mikor...

Első éves egyetemista mikor kezdi az első napot?

Figyelt kérdés

Debreceni egyetemről van szó.

Regisztrációs hét:

2016. szeptember 12 - szeptember 16. (1 hét)

I. félév szorgalmi időszak

2016. szeptember 19-december 23.


Most akkor 12-én kell menjek, vagy 19-én először?

A regisztrációs hét nem is tudom, hogy mit jelent.

Eddig úgy voltam vele, hogy a szorgalmi idő 1. napja a tanítás első napja, de mostmár elbizonytalanodtam, hogy akkor mi is az a regisztrációs időszak amire 1 hét kell. Meg más egyetemen már hétfőn indul a tanulás... :D



2016. szept. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalmi időszak első napjától kezdve vannak órák, tehát akkor kezdődik a tanítás. A regisztrációs időszak során van a tárgyfelvétel stb.
2016. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
(De más egyetemeken nem december 23-ig tart a szorgalmi időszak)
2016. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
12-én! A regisztrációs hét az, mikor be kell iratkozni, tantárgyakat felvenni, elmondják mit kell csinálni, miket várnak el stb. Elsőéveseknek különösen fontos!
2016. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Akkor még itthon leszek pár napot. :D Durva, hogy már május óta tart a szabadságom. :D


Igen, a dec. 23 picit extrémen hangzik, azonban valamit-valamiért..ugye..:) Köszönöm! :)

2016. szept. 2. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

# 3


Erre egy konkrét időpont van, nem úgy, hogy "menjél be valahova 12-én".


Az én értelmezésemben a kérdező azt kérdezte, mikor kell először bemenni az órarend szerinti oktatásra. A személyes beiratkozás és tájékoztató nyilván külön meg van hirdetve, nem is szokták annyira a végére húzni az egyetemek, már a regisztrációs hét előtt jellemző a lezárása.


Az nem fog segíteni rajta, hogy 12-én bemegy az órarend szerinti órája helyszínére (már ha egyáltalán felvette már a tárgyait). A regisztrációs héten nincs oktatás, arra van, hogy a Neptunban nyilatkozz a tanulmányok folytatásáról, véglegesítsd a tárgyfelvételt, egyéb adminisztrációs dolgok.

2016. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lio77 ***** válasza:
72%

Nehogy 12-én odaállíts.11-én Vasárnap van a tanévnyitó,arra elmehetsz,de az sem kötelező.Az első tanítási nap az 19,hétfő.


[link]


Itt megtalálsz mindent.

2016. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!