Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek leérettségizzek most?

Szerintetek leérettségizzek most?

Figyelt kérdés
Pár éve külföldre költöztünk. Idén fogom itt elvégezni a 10.osztályt, aztán választhatok: gimnázium (3 éves), vagy szakma (szintén 3 éves képzés, csak mellette 180.000 Ft-nak megfelelő összeget keresnék minden hónapban). Már tudom, hogy mi akarok lenni, de később majd szeretnék hazaköltözni Magyarországra. Kiszámoltam, hogy csak 5-6 évig kéne itt dolgoznom a szakmámban, aztán tudnék venni otthon két ingatlant. Az egyiket kiadnám, a másikban meg én laknék. Ezután meg már csak szezonmunkára mennék ki legfeljebb. A szüleim, meg a rokonjaim viszont elvárják, hogy megszerezzem az érettségit. Ti mit tennétek a helyemben? Lelehet otthon érettségizni esti gimnáziumban, ha esetleg mégis szükségem lesz majd rá?

2016. okt. 25. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, le lehet érettségizni felnőttgimnáziumban is.

Én azért inkább leérettségiznék most. Sosem tudod, hogy alakul az élet, mikor lesz szükséged és lehetőséged rá. Még ha lesz is lehetőséged később is, már nehezebb lesz.

2016. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!