Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt ma valaki biosz emelt...

Volt ma valaki biosz emelt érettségin? Hogy ment?

Figyelt kérdés

2016. okt. 26. 21:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
Én is ma voltam emeltezni, számomra sokkal egyszerűbb feladatsor volt mint az előző évek bármelyike. Természetesen egyénfüggő, lehet másnak ez volt a rémálom :D Neked hogy ment kedves kérdező?
2016. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
Egész jól ment, de majd meglátjuk. Ábraértelmezésben sose merek biztos lenni, de tényleg nem volt nehéz. Egy súlyos hülyeséget elkövettem, és szerintem az esszémből is le fognak vonni pontot, de remélem a legjobbakat. Hajrá mindenkinek! :)
2016. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a májusi százszor könnyebb volt (csak arra nem tanultam xd) :D

De valóban találkoztam már ennél nehezebb emelttel is.

Nekem nagyon vegyesek az érzéseim a mostani iránt... Ha akarnám se tudnám megtippelni, hogy kb. mennyire sikerült jól, szóval feszülten várom a javítókulcsot.

A populációgenetikánál a 2. feladat kicsit kifogott rajtam, nálatok ott mennyi lett az eredmény (az adott populációban két egészséges embernek mekkora eséllyel születik beteg gyermeke)?

Meg talán kicsit a második feladattól tartok, mert gyanúsan könnyű volt szerintem.

Ami nekem tetszett, hogy kifejezetten sok hormonos rész volt, azt szeretem. Aminek nem örülök, hogy kevés és nagyon egyszerű volt a genetikai rész, abból elbírtam volna valami jó kis számolós példát, mint mondjuk a tavalyi egeres, én azt nagyon szerettem.

Szóval összességében fogalmam sincs, hogy sikerült, nagyon remélem, hogy jó lett, és nem kell ismételnem májusban. Persze még függ a szóbelitől is.

Ti amúgy a választósból az A-t vagy B-t választottátok?

2016. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Milyen sokan összegyűltünk itt, hehe :D
2016. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
Hármas, a populációnál mindkét szülőnek hordozónak kellet lenni, ami 2pq négyzet, valami négyegész valamennyi százalék, és mivel Aa x Aa keresztezésből huszonöt százalékos valószínűséggel lesz beteg gyerek, beszorzod 0,25-tel. Valami 1,145 jött ki eredménynek, de nem vagyok biztos magamban.
2016. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

És az egyensúlyozást választottam, de szerintem bukok pár pontot az esszén, nem voltam teljesen pontos. :/ Én az ábraértelmezés miatt görcsölök nagyon, mert vagy jól értelmeztem, vagy nem, nem tudhatom előre. :D A vazopresszinesnél remélem, nem rontottam el semmit, és a cisztás fibriózisra ti mit írtatok? Én azt tippeltem, hogy emésztetlen táplálék van a székletben, lassabban nő és antibiotikumot kell szednie.

Az összeférhetetlen növény volt az, ami csak utólag ugrott be. Hát, tényleg remélem a legjobbakat.

2016. okt. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim válasza:
A B esszét választottam (energiahordozók) mert előtte 1 órával pont azt a részt olvastam még el, így a rövidtávú memóriámban még nagyon friss volt az élmény :) Alapvetően az esszék sem voltak túlzottan nehezek.
2016. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Fúú, ez tök logikusan hangzik, én ezek szerint halálian túlbonyolítottam. :D Na mindegy most már.

A cisztás fibrózisnál én is pont ezt a hármat választottam, pacsi! A lassabb növés helyett én először az elhízást akartam, de aztán rájöttem, hogy az emésztetlen táplálékok meg az elhízás kizárják egymást, szóval maradt a lassabb növés, mert a másik kettő tök hülyeség volt. :D (az, hogy baktériumok okozzák a betegséget, meg hogy 7-8 ezren szenvednek benne Magyarországon)


Én az esszénél inkább a környezeteset választottam, pont azért, mert az kicsit blabla, a mindennapokban is viszonylag sokat hallani róla, míg a füleshez azért több tudás kellett, meg pontosabb fogalmazás.

Ennek ellenére én sem vagyok megelégedve az esszémmel, de hát a lényeg az, hogy a kulcsszavak benne legyenek.

2016. okt. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Most megkérdezném 7-es, hogy te miket írtál az esszédbe, de szerintem esélyes, hogy akkor elkezdenék parázni és nem nagyon aludnék a javítókulcs megjelenéséig :D
2016. okt. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Gigapacsi! :D Teljesen ugyanezeket gondoltam a fibriózisnál. Remélem, ez a feladat hibátlan lesz. A kettesnél meg nem tudom... az volt a lényeg, hogy szétterjedő gyökérzete van a mittoménmilyen cserjének, és elveszi a vizet a többiek elől? Olyan idióta magyarázatokat adtam arra, hogy miért nem egyedeket vizsgálnak, hogy arra biztosan nem fogok pontot kapni.


Annak meg örülök, ha logikusnak találod a popgent, kicsit megnyugtat. :D


Én még a csontvázasnál veszítettem szerintem pontot, a bazi mamutnál, hogy miért nem biztos, hogy emberevő. Azt írtam, hogy az agyara miatt, mert ez azt sejteti, hogy növényevő, de valljuk be, ez totál baromság. Csak más ötletem nem volt.


Mindenki orvosira szeretne menni? :D

2016. okt. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!