Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a kézikönyv (info tétel)?

Mi a kézikönyv (info tétel)?

Figyelt kérdés
Még mindig info tételhez keresek magyarázatot, és egyszerűen nem találok magyarázatot erre a szóra sem.
2010. ápr. 27. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A kézikönyv egyes szakmákhoz használt segédanyag ahol kivonatosan táblázatok ismertetők találhatók amik a problémák megoldásához használhatók.Pld valakinek kell hogy a MgCl2 mennyire oldódik vízben akkor van erre kémiai tárgyú kézikönyv.Vagy forgácsoló szakmához van menettáblázatokat tartalmazó kézikönyv.
2010. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kézikönyv a szótár és a lexikon is.
2010. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kézikönyv: Egy-egy tudományág teljes körű összefoglalása, ami mindent tartalmaz, amit a kézikönyv megírásának pillanatában az adott tudományágról tudni kell és ezeket az ismereteket az adott tudományág tudományosan elfogadott rendszere szerint tárgyalja. Összefoglaló vagy standard művek. Azon tudományágak esetén, ahol még nem alakult ki tudományos (akadémiai) rendszer, ott az egyetemi tankönyvet fogadják el kézikönyvként, azzal a megkötéssel, hogy összeállításában didaktikai követelményeknek kell figyelnie. A kézkönyvek tájékoztató apparátusa van. Minimumként rendelkeznie kell részletes tárgymutatóval, ezen felül gyakran tartalmaz névmutatót is. Ha ezeket összevonva közli, akkor betűrendes mutatóról beszélünk. A kézikönyv tárgya meghatározhat további mutatókat is (kronológiai, képlet, stb.)



könyvtár szakos vagyok, ezt egy tételemből másoltam ki.

2010. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"könyvtár szakos vagyok, ezt egy tételemből másoltam ki"


Csak éppen nem jó. Ha egy kézikönyv mindent tartalmazna amit pld a kémiáról tudunk akkor százezer kötet lenne.A mérnöki kézikönyvek egy egy szakma egy részét tartalmazzák kivonatosan, pld szervetlen vegyületek fizikai tulajdonságai.

2010. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!