Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki végig...

Van itt olyan, aki végig szenvedte az egyetemet, utálta, de mégis elvégezte, hiszen kellett neki a papír?

Figyelt kérdés
Hogy tettétek elviselhetőbbé azt a pár évet? Hányasokat kaptatok?
2016. okt. 28. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Én voltam hasonló helyzetben. Az első félév felénél (kb) úgy éreztem, hogy inkább golyót repítek a fejembe, mintsem szenvedjek tovább. Abban a félévben ott is hagytam, és váltottam egy teljesen más irányba -persze miután újraérettségiztem.

Azóta minden egyetemen eltöltött napot élvezek és sokkal jobb lehetőségeim vannak.


Mindezzel azt akartam mondani, hogy ha csak nem létfontosságú, hogy ezen a szakterületen szerezz diplomát, akkor ne erőltesd. Nem érdemes kikészülnöd.

2016. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

en azt utalom amikor egy tanar latvanyosan lenezi azokat akik nem a sznob kedvencei

van olyan gyerek akire eleg ranezni hogy kiakadjon az ember mert mar a feje is tipikus sznob

2016. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9 féléves... csak a Jóisten tudja mióta csinálom. Már vagy 6 éve biztos. És már a szakdogát írom, de rühellem. Azóta megtaláltam, ami igazán érdekel, abban gyorsan haladok és jó vagyok. De ezt már a befektetett idő és pénz miatt is be akarom fejezni. Csak azért is! Ha már ennyit szívtam vele legalább a papírja legyen meg. De nagyon szr olyat tanulni amit nem szeretsz. Ha még az elején vagy: NE CSINÁLD!
2016. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz utána hogy a munkakörnyezetben mit csinál... Igaz nem egyetemen tanulok olyat ami nem érdekel de ,,mehettem volna" olyan egyetemre ahol ezt viszem tovább de rühellem.

Az elmélettel nincs akkora bajom... na de hogy a gyakorlati részét utálom az 100%


Szerintem nézelődj végig a munkákban, kérdezősködj és ha lehet akkor kérj meg valakit ha lehet hogy 1 munkanapját mutassa be. Ha így se tetszik ne erőltesd.

De ha tetszene csak az elmélettel van bajod akkor azt a 7 félévet megtudod oldani szenvedve ha maga a gyakorlat érdekel:)

PERSZE nem orvosira vagy jogra gondolok, hanem pl programozó vagy könyvelő stb:)

2016. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy már sok pénz lett belefektetve a tanulásomba, és más szakon se biztos, hogy jól érezném magam. Ennél is azt hittem, hogy milyen jó lesz, de alig tanulok valamit, ami kapcsolódik a szakomhoz... :/
2016. okt. 29. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlok 1 dolgot.

Gondolom te még életedben nem dolgoztál. Főleg nem huzamosabb időt.


Hagyd ott az egyetemet 6-12 hónapra és dolgozz amit lehet vagy amit tudsz. A szüleid nem hiszem hogy ellenkeznének, így majd adsz a rezsibe lesz egy kis pénzed megtudod milyen a munka és ha menni kell hát menni kell de ne ülj otthon soha hogy nem tetszik, hanem igenis dolgozz és munka közben ha tudsz váltani válts de ne várj otthon 2 hétig hogy nekem ez nem tetszik szóval keresek mást otthon.

Majd így hozzászoksz a ,,felelősséghez" lesz időd végiggondolni hogy mit is akarsz és megtanulod hogy milyen "kevés" pénzért néha megszakadni.


Ha más nem is akkor lesz kb 800.000 forintod ha nem költöd el mind és új kedvel vághatsz neki a tanulásnak.

2016. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont most volt a diplomaosztóm egy ilyen szakon. Többé egy betűt nem vagyok hajlandó tanulni.
2017. febr. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!