Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs időm tanulni. Mit tegyek?

Nincs időm tanulni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Faradt vagyok,folyton dolgozok es egy eleg nehez egyetemre jarok. Onellato vagyok muszaj melozni. Otletek?
2016. okt. 30. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Döntsd el, hogy akarod, vagy sem. Ha akarod, akkor csináld! Én sem járok könnyű helyekre (2-re igen) 2 gyerek és egyebek mellett. Pontosan tudom, mit jelent az időhiány. De ha akarsz valamit, akkor teszel érte. Összeszorítod a fogad és iszol egy kávét, és tanulsz. Mert akarod. Fáradt vagy. Igen. Még néhány évig. Aztán könnyebb lesz, ha a végzettségednek megfelelően jó munkahelyed lesz. Vagy: otthagyod a sulit, és fáradt leszel egész életedben, mert változás nem lesz. Valamit- valamiért. Engem a célok tisztázása és minden napos ismétlése tart az úton. Ahhoz hogy jobb legyen, most ez kell. Muszáj.
2016. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Első tökéletes választ adott.

Csináld, vagy hagyd a francba, de rinyálással nem fogsz előbbre jutni.

Pénzzavar esetén a lehetőségeid:

- teljes munkaidős állás és átmész levelező/esti/távoktatás tagozatra

- maradsz nappalin és igénybe veszed a hallgatói hitelt

2016. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mindig kell ilyenre időnek lennie.

Én okj-re járok és hétköznap dolgozok 2x tehát az ottani anyagot be kell pótolnom, készülök érettségire és mellé még egy szakdogát is villantanom kell az év végére úgy hogy a héten minden nap 4-től előbb nem érek haza. Tehát marad a szombat vasárnap és 4-10 ig az idő.


Tudom nem ugyan az a helyzet mint nálad mert azért a tiéd egyetem és önellátó vagy DE egyetemen kicsit kötetlenebb a bejárás, és gondolom érdekel amit tanulsz.

A másik meg hogy hagyd a hétvégi munkát akkor arra a 3-4 évre és tengődj el a rezsi+ kis kajapénzből és ha van időd mellette akkor dolgozz +-ba. Sokan csinálják így és az egyetemen is van vizsga szünet. Ha jól megoldod lesz egy csomó időd egy kis +-t keresni.

2016. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!