Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri ügyvédnek tanulni? (Lent)

Megéri ügyvédnek tanulni? (Lent)

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja, hogy tök jól meg lehet ebből élni, ha beindul az üzlet. De mások meg azt mondják, hogy az odáig vezető út nagyon rögös, nem biztos, hogy megéri.

Eddig határozottan kiálltam amellett, hogy én ügyvéd leszek, de most elbizonytalanodtam. Mit fogok én csinálni, miután végeztem az egyetemen? Azt tudom, hogy ügyvédbojtárkodnom kell. De azért a munkaadóm fizet nekem, vagy én vizetek neki? És utána, hogy tudom beindítani a karrierem?

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez azért nem annyira bonyolult.

Köszi, hogy elolvastátok.



#ügyvéd #ügyvédbojtár #ügyvédi karrier
2016. nov. 2. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A "Better call Saul" című sorozat fokozatosan bemutatja ezt az életutat.


Egyébként azt éri meg tanulni ami érdekel, a pénz legyen másodlagos -meg egyébként is könnyebb azzal pénzt szerezni, amit szeretsz is és értesz is hozzá-. Biztos lesz aki végzett jogi egyetemet és ír majd.

2016. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csakis akkor tanulj ugyvednek, ha tudod vallalni a napi 30 oras munkaidot. Sajat irodaval nincs hetvege, szenteste meg ilyen egyeb marhasagok :D. De egyebkent ahogyan en latom (egy ugyvedi irodaban gyakornokoskodom) a jog 5 ev szivas nulla forintert, az jeloltkodes 3 ev szivas szinte semmi penzekert (valahol netto 90 ezer korul fizetnek erte, talan nehany helyen megcsipheted a 100 ezret), utana pedig ha el tudod inditani a sajat irodadat, akkor sokkal tobb szivas jon, de vegre nagy penzekert. Nem beszellek le rola, de csakis akkor kezdj bele, ha vasbol vannak az idegeid, nem szeretsz aludni es soha nem tervezel csaladot vagy szulni (ha lany vagy persze:)).
2016. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Huh, ezek nem túl biztató dolgok.

Köszi a válaszokat és a segítséget.:-)

2016. nov. 3. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!