Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számit "gáznak" ha...

Mennyire számit "gáznak" ha már az első évemet is ismétlem az egyetemen?

Figyelt kérdés

Szte-n járok mérnök informatikus szakra és nem igen megy. Egészségügyibe jártam.


Magam se értem miért választottam az egészségügyet, de lényeg, hogy érdekelnem a számitógépek meg nem igen tudok más munkaterületet elképzelni magamnak ahol dolgozhatnák.


Sajnos programozást nem tanultam és már látom, hogy nem igen fog sikerülni összeszednem az elégséges osztályzatot. Valamint a kalkulusra sem feküdtem rá eléggé, szóval az is necces.


Az őszintét megvalva kicsit szánalmasnak tartom magam, hogy ilyen rosszúl állok, pedig nem vagyok hanyag. Középsuliban jó eredményeim voltak, csak sajnos teljesen mást tanulunk most és sok minden nekem új, amiröl a szaktársaim már hallottak. Na de ahogy őket kérdezgettem, vannak páran akik ugy állnak mint jómagam...


Törődjek bele, hogy ez az az év ahol ismerkedek a témával, beleásom magam a programozásba stb. és majd jövőre lesz az amikor tudok valami érdemlegeset produkálni? Ne adjam fel? Elég lehangolt vagyok.



2016. nov. 4. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Senkink semmi köze nincs hozzá. Ha pedig nem oda való vagy, előbb-utóbb kiesel,
2016. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem évet ismételsz, csak tárgyakat.
2016. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaz, de van 4 gyakorlatom, abbol valószinű, hogy 2 böl tudom megszerezni a kellő pontot, hogy vizsgázni birjak belőle. Azaz ha programozás gyakorlatom bukom, akkor a vizsga szóba se kerűl. Szóval ez már 2 ami olyan 5-6 kredit körűl van, illetve a kalkulusbol se lesz meg a gyakorlati jegy akkor ki se birok menni vizsgázni, szóval az a kettő pedig 6 kredit. Ha a többit teljesiten, (HA) akkor lesz 20 kredit pontom a félév alatt...
2016. nov. 4. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár százalék végzi el időben a képzést.
2016. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan nulla tudással mentem mérnök infóra. Hiába készültem sokat az első pár progalap zh-t elcsesztem és így nem is lett meg, viszont nekem a többi az jól sikerült mert nagyon sokat foglalkoztam vele. A progalap bukása a legnagyobb hatású bukás, de ettől nem kell elkeseredni. Nálunk kettő ember ment át, aki előtte programozott és aki már másodjára/ ne adj Isten harmadjára csinálta. Ha idáig nem lett meg a minimum nagy eséllyel nem is lesz és ne is bánd, mert ameddig ezek az alapok nem mennek csak még több tárgyat buknál feleslegesen. Mint említették a hallgatók nagyon kevés (5%) végzi el időben a szakot. Én második év után ott is hagytam a mérnököt, mert fizika 1 és 2 még okés még az elektronika, de a jelekkel meg előtte a műmattal bedurvul azért és engem nem is érdekelt ezért javaslom, hogy gondold át a mérnöki részét és év végén ha meg van a kellő kredit ingyen átmehetsz gazd/progra.


Ha érdekel semmiképpen ne add fel, mert +1-2 félév teljesen okés ezeken a szakokon. Viszont tanulj magadtól (youtube végtelen forrás) és akár még a prog1-et is csinálgasd magadnak otthon, hogy következő évben már azzal se legyen probléma, de csak ha tényleg érdekel ha nincs motivációd még most engedd el a szakot, mert később még rosszabb lesz itt hagyni.


summary: Egyáltalán nincs gáz sokan megbuknak progalapból az alaptudás hiánya miatt és valószínűleg a következő félévben elég sok szabvált kell felvenned, hogy meglegyen a kreditszám és sok időd lesz amit ugyan úgy tanulással tölthetsz. A kalkulust azért próbáld meg még összekaparni Szabó Tamás videóiból is simán meglehet csinálni és a mérnök infót gondold át szerintem.

2016. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont, hogy az első évben buknak a legtöbben. Úgy értem, hogy aki utána egy jó szintet ér el, az is lehet, hogy bukással kezdett, csak kicsit lassabban értette meg, új volt neki az önálló tanulás stb. Mondjuk én pont a végén buktam egy tárgyat lustaságból, de az elsőben nekem is volt két necces helyzet. :) Szerintem ne add fel. Jó ötlet, amit előttem is írtak, hogy az "üres" félévedet használd ki és tanulj előre, akár magántanárral.
2016. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dq ***** válasza:

"Jó ötlet, amit előttem is írtak, hogy az "üres" félévedet használd ki és tanulj előre, akár magántanárral."


Mármint tanuljon hátra.

2016. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4

Hogyan érted, hogy ingyen átmehetek gazdinfóra progtervezőre? Mi a menete ennek vagy hol kaphatok információt róla?

2016. nov. 5. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!