Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha később politikus szeretnék...

Ha később politikus szeretnék lenni, akkor mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan a jogot mondanák. Viszont, azzal nem biztos, hogy találnék (jól fizető) munkát, főleg nem vidéken, ugyanis szeretném a karrierem a szülőföldemen, szülőmegyémben (egy vidéki megye) elindítani. Ahhoz, hogy a későbbiekben politikus lehessek, viszont pénz is fog kelleni. Ekkor jött az ötlet, hogy gyógyszerész szakra megyek, majd egészségpolitikával foglalkozok. Viszont, ha nem jön be a politika, gondolnom kell arra is, hogy legyen B-tervem, ezért gondoltam még a gyógyszerészetre, viszont a patikusi munkát meg nem tudnám élvezni, nem tetszene maga a munka, inkább csak az elméleti anyag, amit megtanulunk gyógyszerészeten, no meg a jó fizetés. Ekkor jött az újabb ötlet, hogy tanár leszek és akkor ha sikerül politikai pályára lépjek, akkor oktatás - és ifjúságpolitikával foglalkozok (illetve érintőlegesen gazdaság - és foglalkoztatáspolitikával, valamint külpolitikával), ha meg nem sikerül, akkor kizárólag a tanításnak élek, itt viszont a fizetés nem a legjobb (jelzem, annyira nagy igényű nem vagyok, lévén, hogy egy minimálbéres fizetéssel bíró munkáscsaládból származom). A politikának már kicsit most is része vagyok, egy megyei szintű ifjúsági testületet szervezek jelenleg, illetve annak megalakulása után egy határokon átnyúló nemzetközi ifjúsági szervezetet. A legmagasabb rangú személy, akit jelenleg ismerek, az egy megyei elnök, de ez később úgyis változna, tehát magasabb rangú embereket is megismernék. Te mit tennél a helyemben? Tudom, hogy ez az én döntésem, csupán tippeket szeretnék kérni. Köszönöm, ha hasznosan válaszolsz! Szép napot!
2016. nov. 4. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
mit tanulj? A hazudás és a megtévesztés művészetét.
2016. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont a politikával szembeni teljes bizalmatlanság megszűntetése lenne az egyik fő küldetésem politikusként, azaz, hogy a politikáról ne mindenkinek a "hazudozás és megtévesztés" jusson eszébe, hanem inkább a nemzet fejlődésének előmozdítása. Ezért (is) lennék politikus, illetve, hogy a szülőföld fejlődését is előmozdítsam.
2016. nov. 4. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Tanulj meg lopni és szemrebbenés nélkül hazudni, mellébeszélni.
2016. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahogy már mondtam, pont a politikával szembeni teljes bizalmatlanság megszűntetése lenne az egyik fő küldetésem politikusként, azaz, hogy a politikáról ne mindenkinek a "lopás és hazudozás" jusson eszébe, hanem inkább a nemzet fejlődésének előmozdítása.
2016. nov. 4. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte teljesen mindegy, hogy mit tanulsz (van akinek még érettségije sincs a Parlamentben). Az a lényeg, hogy kellően talpraesett legyél, legyen tehetséged,leperegjen rólad mások véleménye (azért vedd figyelembe, és tanulj a kritikából is), tudd hogyan kell meggyőzni másokat, és akkor bármit elérhetsz.
2016. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szónoklattan.
2016. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, ez már most is így van. Régebben féltem a politikai pályától, mert féltem a sok bántástól és kritikától, viszont most már nem aggódok emiatt.

Kedves 6-os válaszoló, valóban a szónoklattan is fontos, azonban önmagában kevés.

2016. nov. 5. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!