Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégium vagy albérlet?

Egyetemi kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős egy kereskedelmi szakgimnáziumban (régebben szakközépiskola) és amint betöltöm a 18. életévem elszeretnék költözni itthonról. Ez jövőév decemberében lesz. Felvetődött bennem, hogy ha felvesznek egyetemre, akkor kollégiumot választanék.

Ha nem kerülök be a felsőoktatásba, akkor leteszek egy OKJ-s tanfolyamot a jelenlegi sulimban, majd később megpróbálkozom újból az egyetemmel. Gyerekkori álmom, hogy pszichológus váljon belőlem. Sok mindenen keresztül mentem és elhatároztam, másokon szeretnék segíteni. Rajtam nem mindig segítettek. Már gyerekként is felnőtt szerepbe csöppentem. Sokszor magamnak kellett/kell megoldanom a problémáimat, döntéseket hoznom, akár anyám helyett, akár a saját nevemben.

Érettségi után nem szívesen maradnék itthon. Új életet szeretnék kezdeni, olyat, amelyet teljes mértékben én alakítok. Olyan életet szeretnék élni, amiben csak önmagamért felelek. Szakítani szeretnék a múltammal és minél hamarabb a magam útját járni.



2016. nov. 6. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Es ki fogja az uj eleted finanszirozni ?
2016. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Saját magam. Dolgoztam már diákmunkában (mekiben majdnem 10 hónapot, ruházati üzletben, Kello-ban tankönyvcsomagolóként egész nyáron, Tescoban árufeltöltőként) szóval, tudom, milyen a munka.
2016. nov. 6. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kollégiumba bejutsz, akkor az, mert olcsóbb, mint egy albérlet. És semmivel sem zajosabb, mint egy olyan albérlet, ahol négyen laktok két szobában.

Amennyiben meggondolod magad, még mindig tudsz albérletet keresni, vagy olyat aki lakótársat keres, de koleszba bejutni (úgy tudom), nem olyan egyszerű, ha az albérlet nem vált be.

2016. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először a kolesszal próbálkozz. Az albérlet hihetetlenül drága.
2016. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!