Diszkalkuliás lennék?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves gimnazista vagyok és mostanában egyre többet kutatok a diszkalkulia után,mert nagyon nehezen megy a matek már elég régóta.Amit olvastam ezzel kapcsolatban a többsége igaz rám.Mindig az ujjaimon számolok,nagyobb számok összeadását még úgy is nehéz elvégeznem. Nem tudom leolvasni az analóg órát,pedig tanultam iskolában is és itthon is.Nehezen különböztetem meg a jobb és a bal oldalt.Általában onnan tudom megmondani,hogy pl melyik a jobb,mert belegondolok abba,hogy jobb kezes vagyok és akkor nyilván az a jobb.Félek az érettségitől is,mert ott fejben kéne tartani több képletet is és nekem még egyet is nehéz megjegyeznem,azt is elfelejtem.Ha használhatnék függvény táblázatot az se jó,mert nem tudnám megmondani,hogy melyik képletet kell használnom. Ezek alapján úgy gondolom,hogy diszkalkuliám van,de ha szólnék anyának valószínűleg kiröhögne,mert szerinte csak nem tanulom eléggé,pedig de.. Kisvárosban élek,ezzel kapcsolatban az osztályfőnökhöz kell fordulnom,vagy anyának? És ha felmentenek matekból akkor nem is muszáj érettségiznem? És nem mehetek olyan egyetemre,ahol van számolás? Igazából még nincs meg,hogy mi szeretnék lenni,nagyon sok minden érdekel,de így jóval csökken a választási lehetőségem!(?) Köszönöm a válaszaitokat!:)

2016. nov. 6. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem személyes tapasztalatom nincs, a szomszédom, és egyben barátnőm diszkalkuliás. Nem kellett matekból érettségiznie, de eleve művészeti suliba járt, és ilyen irányba ment továbbtanulni is, így hátrány emiatt nem érte. Ő az osztályfőnökhöz ment az édesanyjával együtt, hogy ezt megbeszéljék. A felvételinél pedig rengeteg szakra nem jelentkezhetnél ahol elvárás a matek érettségi (vagy ha nem is elvárás, de az alapozó tárgyak között van, és ott nem fognak felmentést adni), természettudományos, informatikai, műszaki, gazdasági képzések mind ilyenek. Mi az ami érdekelne?
2016. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!