Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet legjobban felkészül...

Hogy lehet legjobban felkészülni az érettségire?

Figyelt kérdés

A kerdesem elsosorban azokra iranyul, akik mar tul vannak rajta.

En ebben az evben erettsegizem es nem tudom, hogy optimalisan hogy kene tanulnom. Valamikor tulhajtom magam, valamikor emiatt meg semmit nem csinalok. Ti hogy csinaltatok?

Suliban szinte semmit se ranulunk amit fel tudnek hasznalni szoval csak magamra szamithatok. Sokszor mondjak, hogy csinaljam renszerezetten, pl minden nap 2 tetel. De mindig elcsuszom meg ha kevesebbet is kell csinalnom.

Barmi jo tanacs?



2016. nov. 13. 21:38
 1/5 anonim válasza:

Az írásbelire konkrétan semmit nem készültem, szerintem arra nem is sokat lehet, de legyél tisztában magyarból, hogy hogy kell novellát, verset elemezni, érvelni. Matekból tudd használni a fgvtáblázatot, és ha van lehetőséged, előző évek feladatait csinálgasd végig. Töriből ha nem emeltezel, ott az atlasz, sok minden kivehető belőle. Rövid és hosszú esszét tudj írni. Angolra sem kell túlságosan készülni, csak angolul tudj, ennyi. Azt meg ha valaki eddig nem tud, nem eztán fogja megtanulni. Választottad nem tudom mi, de abból is hasonlóan.

Írásbelit IQ-ból, nagyon kevés tudással, és segédeszközökkel meg lehet írni egy hármasra.

Szóbeli meg sokkal könnyebb, hiszen kapsz felkészülési időt az angol kivételével és a húzott tételedet szépen kidolgozhatod. Majd kiülsz, és előadod. Nagyon gyorsan eltelik az az idő.

Azt ajánlom, minden tételbe nézz bele, ne legyen olyan, amihez nem tudsz szólni. A tanárok a javadat akarják, tudják, hogy minden diák izgul. De ne félj! Aki túl van rajta, az tudja csak igazán, hogy semmi értelme nem volt félni. :)

Sok sikert előre is!

2016. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenből seggelni, olvasgatni kell. Matekból viszont minél több feladat megoldását javaslom. Így utólag, ha újraérettségiznék tuti, hogy több feladatot oldottam volna meg matematikából, mert csak azzal lehet megszerezni a hozzá szükséges rutint.
2016. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:)
2016. nov. 14. 06:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Végigmennék a feladatsorokon. Matekból átnézném a függvénytàblàt, hogy gyorsan tudjak keresni. Töribōl is az atlaszt. Magyarból bemagolnàm a verselemzés szempontjait, költõi képeket illetve hogyan kell írni érvelést. Illetve az eddigi kötelezõ olvasmànyoknak a tartalmàt elolvasnàm újra, meg az elemzését. A szóbeli tételeket is olvasgatnàm, tanulnàm.
2016. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2016. nov. 17. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!