Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elvégezni egy...

Érdemes lenne elvégezni egy programtervező főiskolai szakképzést?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy továbbtanulás előtt állok, és azt láttam,hogy gyakorlatilag csak annyi a hátránya a foksz-nak az alapképzéssel szemben,hogy nem kapsz diplomát a végén. Ellenben itt már az első félév után közelező gyakorlat van egy külsős cégnél, és itt csak informatikát tanulunk abban a 4 félévben, (webprogramozás, programozás, stb).


Azon gondolkodtam,hogy így talán többet tudnék koncentrálni az informatika részére mert nincsen matek, és hátha eltudnék ezzel is helyezkedni, ha nem akkor pedig megcsinálnám a diplomát adó alapképzés részét ugyanis 90 kreditet beszámítanak, tehát akkor már magának az egyetemnek is letudnám a felét :D


2016. nov. 18. 10:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Röviden melyik érheti a többet egy diploma gyakorlat nélkül, vagy egy felsőfokú papír 1,5 év szakmai tapasztalattal.
2016. nov. 18. 10:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár a mai viszonyokat nem ismerem, jópár éve rájöttem, hogy ebben a szakmában a gyakorlat számít, papírtól függetlenül. Illetve ha szabadúszó vagy, akkor a tudás.

Mondjuk én rossz időpontban szereztem diplomát, de gyakorlat nélkül nem vettek fel sehova sokáig. Még gyakorlattal is nehéz volt elhelyezkedni, persze ez attól is függ, konkrétan miben van gyakorlatod s mire vagy hajlandó.


De manapság egy infósnak nem nehéz elhelyezkedni, úgy tudom, ha van benne egy mákszemnyi életrevalóság (már annyi, hogy jelentkezzen és csinálja a dolgát).

2016. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!