Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jártatok/jártok bármilyen...

Jártatok/jártok bármilyen magántanárhoz?

Figyelt kérdés

Ti mentek vagy ő megy hozzátok?

Ha ő megy hozzád, akkor annak van felára, kell külön szólni?

Milyen sűrűn mentek/megy?


Mennyire vagy vele megelégedve?

Mlyen úton választottad? (internet, ismerős, stb?)


Ezen felül bármi történet-tapasztalat érdekel, mert én a napokban döntöttem el, hogy szükségem lenne magántanárra, de nagyon nem vagyok képben ez ügyben.


2016. nov. 19. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalról tudom elmesélni, mert magántanár vagyok.


Én nem szoktam házhoz menni. Csak akkor mentem, amikor kevés órám volt és belefért az időmbe. Akinél teltház van, nem tud utazással eltölteni ennyi időt.


A tanulni vágyók átlagosan heti 2x járnak. Gyakori a heti 1 is, ha az dupla óra.


Általában ajánlás útján vagy neten találnak meg a legtöbben.


A legfontosabb szempont szerintem a személyes szimpátia, ahogy minden baráti kapcsolatban is. Nem lehet feszültségben tanulni. Ha egy tanárnak nem mered nyíltan a szemébe mondani, hogy "húú, ebből egy qva szót nem értettem, fussunk neki mégegyszer", akkor nem a megfelelő embernél vagy. Az őszinteség alapvető. Aki nem mer kérdezni, ellazulni egy órán, az nem tud megfelelően haladni.


Azt javaslom, hogy ne állj meg az elsőnél. Kérj próbaórát több embertől is, és hallgass a megérzéseidre!


Ami fontos: világos célkitűzések, ahhoz szükséges eszközök és megfelelő időmenedzsment. Akinél ezt látod, és még szimpi is, az lesz a te embered! :)


Sok sikert! :)))

2016. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jártam. Nagyon jó emberek.
2016. nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

- Olyan magántanár, aki gimiben tanít, oda a gimibe szoktam bemenni hozzá, ott tartja a magánóráit.


- Hetente egyszer másfél óra.


- Nagyon meg vagyok elégedve vele.


- A tanárt alapból ismertem valamennyire (rokon ismerőse), de gimis osztálytársam majd egyetemről szaktársam is járt hozzá, jól felkészítette őket, sok jót hallottam róla.

2016. nov. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jártam, sajnos nem voltam maximálisan megelégedve, de nem volt túl nagy "választék" a környezetemben.


Kedves első, megkérdezhetem,hogy mit tanítasz?

2016. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 magántanárom volt (2 matek felvételi előtt, 2 nyelv nyelvvizsgák előtt).

Mindig én mentem hozzájuk.

Hetente 1-5 alkalommal, ez tantárgytól és a tanulási ütemtől függött. (matek elég volt heti egyszer, mert otthon tudtam gyakorolni, nyelvet ugye beszélni is kell valakivel, valamint az egyik nyelv esetén munkahelyi elvárás volt az intenzív tanfolyam, azért mentem minden nap)

Alapvetően meg voltam elégedve, bár azért olyan nagyon nem voltam elájulva tőlük (kivéve egyet, aki tényleg szuper volt), de azért úgy érzem, megérte.

Általában ismeretség útján választottam, egyszer nyelviskolán keresztül.


Egyéb tanácsok:

1) két óra között tanulj egyénileg is sokat! Ha két óra közt éremben nem tanulsz, akkor kidobott pénz az egész! (pl. matektanárnál mindig csakis én vittem olyan korábbi felvételi példákat, amiket nem tudtam egyedül megoldani - persze azt előre tisztáztuk, hogy melyik példatárakat fogom "gyötörni".) Ez alapján döntsd el azt is, hogy heti hány alkalomra lenne szükséged (de nyelv esetén heti két alkalom azért kell - ott inkább 2*1, mint 1*2).

2. Ha valamiért nem jön be akár a tanítási módszer, akár maga a tanár stílusa, ne félj váltani, mert különben nem lesz hatékony a tanulás!

2016. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2016. nov. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!