Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy kondenzátor kapacitását amper/órában?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy egy 350 Farrados kondinak az értéke mennyi A/h amperórában.


Eredeti végzettségem szerint gépész vagyok, de kezdek beletanulni az elektrotechnikába...stb.


(egy svájci cég gyárt nagy kapacitású kondikat, 350 Farrádossal egy autót is beindítottak, 6db sorba kötve)



2016. nov. 21. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha kezdesz beletanulni, akkor az elején nyessük le ezt az A/h-t, ami nem a kapacitás. A kapacitás az az Ah.

De egyébként a "kondenzátor egyenlete" megtalálható bárhol: Q=CU

2016. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az amperszekundum az a coulomb más néven ennek a jele a képletbe a Q a kapacitás a C az U pedig a feszültség. C=Q/U a képlet, viszont 350 F nagyon nagy kapacitás biztos vagy benne hogy nincs elötte prefixum?
2016. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No, hát igen, akkor a második hozzászólással már van kétfajta kapacitás, akkor már tisztázni kéne. Én átvettem a Kérdező szóhasználatát, ami nem a kapacitás tulajdonképpen, hiszen a kapacitás szót rajta kívül a világ fenntartja a C=Q/U viszonyszám azonosítására, a Kérdező a tárolt töltésmennyiség nagyságát értette kapacitás alatt, ami persze általános szóhasználatban ugyanúgy kapacitás, mint ahogy az agykapacitás sem az agykondezátor nagyságát jelenti, hanem a befogadóképesség nagyságát.

Hát van ez így, miként már többször megírtam, addig, amíg ugyanarról beszél két ember, mindegy, milyen kifejezéseket használnak, amikor a szolgáltatónál dolgoztam, és bejött egy nyugdíjas néne, hogy kicsi a villanyóra, én érthettem - és értettem - hogy miről beszél, kollégám viszont mindig kioktatta: tehát a Ferraris-rendszerű indukciós fogyasztásmérőre gondol? :D

Precízen tehát, ha kapacitásokról van szó, ajánlatos a kapacitás szót más értelemében kiváltani más szóval.


Amúgy vannak szuperkondenzátorok, és 12 V mellett több másodperces indításhoz ezek a Farádok nagyjából kellenek is.

2016. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. Vagyok, a farad az farad nem lehet máshogy értelmezni, talán akik nincsenek benne összekeverhetik mással. És megintcsak mondanám hogy már 1 farad is nagy kapacitás nemhogy 350...
2018. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A farad az farad, de talán el kéne olvasnod még egyszer, mit írtam. :D Én a kapacitás fogalomról értekeztem, ami energiatárolónál, mint akkumulátor, szokásosan használt fogalom.
2018. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!