Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy villanymoto...

Mi történik ha egy villanymotorhoz tobb kondenzátort kapcsolok mint amennyi szükséges ahhoz, hogy jol müködjön?

Figyelt kérdés
Mi történik ha egy villanymotorhoz tobb kondenzátort kapcsolok mint amennyi szükséges ahhoz, hogy jol müködjön pl. van egy 3kw-os motor aminek a müködéséhez 70 mikrofarad szükséges, én pedig 100 mikrofaradosat kapcsolok rá, mi történik, jobb így?, vagy rosszabb?

2016. júl. 15. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Forohni fog, csak anyomazèka lesz kisebb, ha nem az ideális fáziseltolást kapja
2016. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, azt tudni kell, hogy egy adott értékű kondenzátor mindig csak egyetlenegy üzemállapotra ad ideális viszonyokat, de ez a kérdés szempontjából mellékes.

Ideális esetben, mikor a tekercs, stb ellenállásától eltekintünk, a kondenzátor növelésével elérjük a rezonanciát, amikor is mind a kondenzátorra, mind a segédfázisként használt tekercsre jutó feszültség végtelen lesz. Ezzel egyidejűleg az áram is végtelen lesz, mert a kívülről nézett eredő váltakozóáramú ellenállás a kondér növelésével csökken, rezonanciában nulla lesz. A valóságos esetben odáig igen könnyen eljuthatunk, hogy a kondenzátor a feszültség növekedésétől kipukkad, illetve a tekercs az áram növekedésétől lefüstöl.

2016. júl. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt sztem 100-vagy x bekapcsolt kondi telepekkel nem éred el. Itt nincs precízen hangolható tekercs és kondi, és bár induktív tekercs van, de ez egy komplett motor. Igaz, hogy utoljára ilyent mérés órán hangoltunk.

ha 200 mikrot teszel rá, akkor sem lesz semmi.....tapasztalat, de 25 mikróval is elindul a motor gyengébb nyomatékkal, szintén kipróbáltam már.

Itt még kérdés, hogy üzemi vagy indító kondiról van e szó, vagy vegyesen.

2016. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, hogy indito vagy uzemi kondik ezek, de aszt tudom, hogy 4 kondenzator van a motoron ha nem tevedek ketto 22 uf-os es ketto 20 uf, az elso ketto nagyobb meretu kondi mig a masik ketto kissebb.
2016. júl. 17. 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy részük a kondenzátoroknak kapcsolható (nyomógombbal vagy relével), akkor az az indító, ha fixen rá vannak kötve a motorra, akkor üzemiek. Mindenesetre a fellelhető adatok szerint a 70 mikroF az a 3 kW-oshoz üzemi kondinak jó.

Még az elejéről indulva, tehát ez egy egyfázisú motor, vagy három fázisú motor egy fázison használva?


Bár ha #3 szerint tökmindegy, hogy mekkora a kondenzátor, akkor az is tökmindegy, hogy indító vagy üzemi. :)

2016. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!