Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálhat ilyen esetben a...

Mit csinálhat ilyen esetben a szülő?

Figyelt kérdés
A kisebbik lányom most kilencedikes gimnazista. Tegnap volt szülői értekezlet és szó esett az osztálykirándulásokról is. Az osztályfőnök azt mondta, hogy ebben az évben nem mennek kirándulni, hanem jövőre elmennének egy hétre Madridba, mivel spanyol tagozat. De hát az majd 100ezer forint, nekünk erre nincs fölösleges pénzünk, viszont a többi szülő beleegyezett. Elmondtam a lányomnak, azóta teljesen ki van borulva, nem szól hozzám, bezárkózik a szobájába. Nem tudom mit csináljak vele.
2016. nov. 22. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
kezdj el sporólni :D
2016. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
16%
Jelzálogot a házra és megvan oldva.
2016. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
85%
Ha ettől a hónaptól kezdve minden hónapban raksz el 5 ezer forintot, akkor jövő tanév júniusára, ami 20 hónap [ezt a hónapot is beleszámolva (már ha ekkor mennek)] összejön a 100.000 forint. A költőpénzét pedig spórolja össze Ő maga.
2016. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
én nem is értem hogy tudnak így élni emberek hogy ennyi tartalék pénzük sincs mi van ha tönkre megy a hütő vagy mosógép, vagy ne adj isten történik valami betegség a családban azt miből fizeted ki....
2016. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Mármint egyszerre kell ezt majd kifizetni? Nem úgy szedik be, hogy havonta odaadjátok az osztálypénzt, és abból mennek el a gyerekek kirándulni? Nekünk így szokott lenni. Egyszerre sok lenne ez a kiadás, de ha két éven keresztül havonta kell beleadni, akkor (szerintem) kibírható. Persze anyagi helyzettől függ.
2016. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
52%
Szerintem 100 ezer forintot össze lehet gyűjteni egy év alatt. De a lányod is elmehet a nyáron dolgozni, ha ennyire akarja. Ez egy jó lehetőség számára.
2016. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

Időpont ma 20:08

Egyszer majd talán megérted.

2016. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
42%
7: Hogyha van egy kis esze, akkor nem fogja megtudni :) A semmire nem kell gyereket vállalni, megfelelő pénzügyi kultúrával kell rendelkezni és máris elkerülhető ez :)
2016. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

A lányod ne hisztizzen, hanem üljetek le és közösen találjátok ki, hogyan lehetne azt a pénzt összegyűjteni.

Nehéz egy tininek elfogadnia, hogy pont ő olyan "szerencsétlen", hogy nem olyan családba született, ahol számolatlanul van pénz.

Kezdheti megtanulni, hogy bizonyos célokért neki is valamit tennie kell.

2016. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Meg kell értenie, hogy erre nincs keretetek. Beszéld meg vele, hogy nem azért nem adsz, mert nem akarod, hogy ő jól érezze magát, hanem mert nem tehetitek meg. Bár szerintem tudja ő ezt nagyon jól. Én is tudtam, értettem, mégis duzzogtam. Nem a szüleimre, hanem a helyzetre, ha valami nem jutott. (gyakran)

De nektek is meg kell érteni, hogy ő ezt most nagyon szeretné, ez nem egy új okostelefon, hanem egy életre szóló szép élmény a barátaival. Legyetek tekintettel arra, hogy most érzékeny.

Szerintem is az a legoptimálisabb megoldás, ha megpróbáltok kicsit valahonnan lecsípni havonta, nyáron pedig ő vállal diákmunkát és hozzáteszi a maga részét. Igazából egy nyár alatt még egy fagyizóban is megkeresi az árát.

2016. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!