Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 13...

Szülők! Ti elengednétek a 13 éves lányotokat vonatozni a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves kislányom (néhány hónap múlva 14).Szokott néha panaszkodni,hogy Hétvégente senki nem jön át hozzá,és senkivel nem tud lenni,mert az összes barátja Irsán van,mert ott is összebarátkoztak néhány fiúval/lánnyal.Őt is szokták hívni,és hízelegve engedélyt is kért,de én nem engedtem neki.Emiatt nem csapott egyáltalán hisztit,csendben elfogadta,csak látszik rajta,hogy szomorú emiatt.A korához képest érett,tud vigyázni magára.Már Pestre is felengedtem egy-két barátnőjével mozizni/vásárolni.Ez a város fél órára sincs innen,de akkoris féltem.A tanulmányi eredményével sincsen baj.

Ti mit tennétek?:/



2016. nov. 19. 11:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hétvégente a szobájában szokott ücsörögni,mostanában nem megy nagyon sehova.Azt is szokta mondani,hogy még a 12 éves barátnőjét is elengedik,meg az összes fiút,csak egyedül ő nem mehet.
2016. nov. 19. 11:12
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Hogy jön ide a tanulmányi eredmény?? És miért nem jönnek akkor onnan a barátai? Nyilván nem véletlen nem engedik őket sem. Vidd mondjuk át te kocsival, kirakod egy kicsit arrrébb és este meg mész érte.
2016. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ők is szoktak jönni,de általában hétköznap,olyankor meg nem nagyon engedem.Csak azért írtam oda,hogy nincs baj se a viselkedésével,sem a tanulmányi eredményével,még mielőtt azt írná bárki is,hogy inkább tanuljon.:)
2016. nov. 19. 11:16
 4/23 A kérdező kommentje:
Nincsen kocsink.
2016. nov. 19. 11:16
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Egy majdnem 14 éves nem kislány. Ha tudnám, kikkel van, megbízható, van nála telefon és nem csavarog, hanem hazajön akkor, amikor ígéri, akkor igen, elengedném. A túlféltés önállótlansághoz vezet, na meg a barátai is cikizni fogják, ha ő az egyetlen, akit nem engednek sehová. Ne nevelj anyámasszony katonáját belőle.
2016. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Én elengedném, valamikor meg kell tanulnia közlekedni, nagyjából ennyi idősen kezdtem el én is bejárni a belvárosba (külvárosban lakok).
2016. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Személyesen nem tudom kik ők,csak képen mutogatta őket.😀
2016. nov. 19. 11:24
 8/23 zgyzgy ***** válasza:
86%
Hát ha már Pestre felengedted, akkor bárhová elengedheted.
2016. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem normális ez a túlféltés. Az életben nem tanul önállóságot, ha 14 évesen még rövidebb távra sem engeded utazni. Szüksége van arra, hogy önállóan megoldjon új élethelyzeteket, mert ettől fog nőni az önbizalma. Ha egy tesze-tosza lány lesz később, amikor már te is elvárnád tőle az önállóságot, az a te hibádból lesz, mert tudni fogja a gyereked is, hogy a kortársai fényévekkel tapasztaltabbak lesznek nála.


Tudod te, hány 14 éves jár fel vidékről Pestre tanulni, egyedül?? Én is ismerek ilyen lányt, és nem halt még bele a dologba, szerencsére az ő szülője nem túlféltő...


És akkor még a barátaival való találkozást is korlátozod, mert nem bízol a saját gyerekedben. Ilyen idős koromban én ezt már kikértem volna magamnak, szinte mindenhová eljárhattam egyedül, mégis itt vagyok még 23 évesen is. Előbb-utóbb vissza fog ez még ütni.

2016. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 adriennadrienn válasza:
72%

Minnéljobban tiltod valamitől annáljobban akarja. Nem azt mondom, hogy mindent engedj meg neki..Kössetek kompromisszumokat! Ilyenkor ne csak anyukája legyél hanem a barátnője is.

(18 éves vagyok és az anyukámmal évek óta rossz a kapcsolatom az ilyen dolgok miatt.)

2016. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!