Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam rossz társaságba...

A fiam rossz társaságba keveredett, hogy húzzam ki?

Figyelt kérdés
A mai napon a 15 éves fiam elmondta, hogy 2 éve cigizik. Nagyon lesokkoltam, most hogyan tovább? A társaság vitte bele, zsebpénzt nem fog kapni. Beszéltem róla, hogy milyen káros szenvedély a cigaretta, de nem használ sokat. Allandóan csak a barátokkal akar csavarogni. Mi tévő legyek? Egy 62 éves aggódó apuka.

#fiú #cigaretta #szülő #kamasz #kamaszkor 15 16
2016. nov. 20. 12:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Először arra keresnék magyarázatot, hogy hogyan nem vehetted észre, hogy 2 éve cigizik. Ezek szerint nem nagyon figyeltél, figyeltetek oda rá, csak volt és csinált amit akart. Innentől nehéz változtatni, de ezen kellene változtatni. Lehet tiltani meg zsebpénzt megvonni, az nemigen fog használni.
2016. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
erélyesebben kell fellépni.Csavarogni se kéne elengedni.Max hétvégén,ha meg továbbra is szívja külön szankciókat vezetni be.2 év alatt,hogy nem érződött rajta vagy a viselkedésén,hogy valami nem oké vele?
2016. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Sajnos sokat vagyok dolgozni. Vállalkozó vagyok, és munka mindig van. Anyuka az külföldön él, elváltunk. A fiam a mamájával volt otthon legtöbbször, én minsig este 6 után érek haza, és reggel 8-ra pedig megyek.
2016. nov. 20. 12:36
 4/33 anonim ***** válasza:
98%

15 vagyok én is. Azért írok, mert engem is érdekelne ez a téma. (Barátnőmmel ugyanez a helyzet)

Bár őt minél jobban tiltották a cigizés miatt mindentől a szülei, annál jobban csinálta. Ezzel akarta kimutatni, hogy lázad, és félt hogy a barátai szemében kevesebb lesz ha nem cigizik, mert ez a menő.

Én annyit tudok csak tenni, hogy mellette állok. Azt is tudja, hogy ha nem lenne "menő" akkor is ott lennék neki.

(Bocsánat a kis történetért)

2016. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%
Ha le alar szokni a cigirol akkor rendelj neki elektromos cigit mert abba nincs nikotin es segit leszokni. Ha meg nem akar leszokni akkor had legyen boldog h igy elheti az eletet ha ezt a sorsot valsztotta hiszem minden tini kor ijen...vgy ha ez nem terszik neked rakd be bentlakasos intezetbe ahol csak hetvegen johet haza:)
2016. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
85%
Én semmiképp sem javasolnám, hogy megvonja tőle a zsebpénzt, vagy bármilyen módon megbüntesse. Akkor csak az lenne, hogy az ő szülei így milyen rosszak, úgy milyen rosszak. Próbálja meg éreztetni vele, hogy ennek ellenére ugyanúgy szereti őt, és finoman próbálja megkérni rá, hogy hagyja abba. Ha ez nem működik, szembesítse a lehetséges következményekkel. Ne csak azt hallja, hogy rossz, hanem tudja is meg, hogy miért! Ez után, ha ez is hidegen hagyja, szerintem hagyja rá, mivel ha látja, hogy nincs megtiltva, lehet, hogy elveszti a varázsát és abbahagyja. Egyébként, hanyadikos a fiú? Nem lehet, hogy a rossz iskolaválasztás áll a háttérben? Esetleg, hogy túl nagynak érzi az elvárásokat és így akar kiszakadni? Én 16 éves vagyok, nekem eszembe sem jutna még kipróbálni sem, pedig rengeteg barátom dohányzik, sőt néhányan füveznek is. A pontos okát nem tudom, de valószínűleg annak köszönhetem, hogy anyával nagyon közel állunk egymáshoz, minden ilyen dolgot meg tudunk beszélni, és az iskolát is imádom, ahova járok.
2016. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%
Első körben ismerd meg a haverjait talán. Hívd el őket vendégségbe. Ismerd meg a szüleiket. Ha jöhetnek hozzátok is a haverok, akkor inkább nálatok fognak lógni a csavargás helyett és nyugodtabb leszel te is. Esetleg rábeszélheted majd a fiadat és a haverjait is valami sportra, ami ad nekik valami célt, a kallódás helyett.
2016. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
A fiad már függő, ez nem úgy megy, hogy azt mondod, nem szabad, és akkor ő képes megállni. Önszántukból leszokni próbáló felnőtteknek is nehéz. Teljesen értelmetlen tiltanod, csak arra jó, hogy még jól bele is rúgj, mikor a padlón van.
2016. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon lesokkoltam, most hogyan tovább? A társaság vitte bele


Persze, mindig a társaság. Nevelés kérdése, kit mennyire tud befolyásolni egy társaság. Azt meg mélységesen szégyellném, hogy fel se tűnt.

MOndjuk érdekel, hány éves lehet, mert minimum 35, és azok nem nagyon szoktak lesokkolni...

2016. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
#7-es vagyok ismét. Anno én is középiskolában kezdtem el bagózni és minden nap mentem csavarogni a haverokkal, de azért, mert éveztem a társaságot. A középsuli ilyen: haverok, buli, lányok. Utána a főiskola vagy az első melóhely már nem erről fog szólni. Had élvezze egy kicsit azt, hogy fiatal. Nagyon hamar vége lesz. Esetleg próbáld meg azt, amit előzőleg írtam
2016. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!