Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nevezik a jogi egyetemek...

Miért nevezik a jogi egyetemeket "büfé-szaknak"?

Figyelt kérdés

Egy jó válóperes-, ingatlan- vagy védőügyvéd annyit keres, amennyit nem szégyell.

Ér annyit egy ilyen egyetem mint az orvosi?

Tény, hogy nem mindenkinek sikerül, de ugyanúgy, mint az orvosok között, ebben is a legjobbak emelkednek ki.

Ezt a szakot mégis sokan lenézik.

Miért?



2016. nov. 24. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívja így senki rajtad kívül.
2016. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hívják így. A jogász szakma túltelített, ezért nem mindegy, hol és milyen eredménnyel végzel, de ez nem jelenti azt, hogy bárki is lenézné. Szerintem még simán az egyik legnagyobb presztízzsel járó egyetemi szak, másrészt meg, gondolom nem az a dolog lényege, hogy az emberiség tetejének számítsunk, ahogyan az orvosinak sem.
2016. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Büfé szak amit a büféből is el lehet végezni (a jogra nem igaz) vagy utána csak büfében/mekiben stb tudsz dolgozni (szintén nem igaz a jogra, még ha telített is nem ennyire rossz az elhelyezkedési lehetőség vele). Attól még hogy sokan nem tudják elvégezni nem büfészak.

Nem tudom honnan vetted ezt.


Jól lehet vele keresni, de "morális értelemben" szerintem az orvosihoz nem ér fel, tekintve hogy az orvosok életet mentenek, de ez csak mellékes és szubjektív kitérő. :)

2016. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Még nem hallottam, hogy valaki büfé-szaknak mondta volna
2016. nov. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én hallottam, de csak mint provokációt. Mint előttem írták nem igaz.
2016. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is hallottam, és főleg ezen az oldalon olvastam, nem is egyszer.

Ezért tettem fel a kérdést.


A válaszokat pedig köszönöm!

2016. nov. 25. 10:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon ami nem mérnöki (esetleg informatikai szak, de még a gazdinfót is le szokták szólni) az úgy van beállítva, mintha haszontalan diploma lenne és biztos hogy telített szakma is és ráadásul biztos a mekiben kötsz ki vele éhbérért. Még orvosit is szóltak le, hogy a SOTE kivételével kisujjból megvan, a közgazdászokra semmi szükség, a művészeti szakkal még a BurgerKing se áll szóba... Lényegében az itteni vélemények gyakran nem tükrözik a valóságot, sok a frusztrált akit nem vettek fel X egyetem Y karára vagy nem tudta elvégezni és itt szapulja. Szegény bölcsészek meg néha ember számba sincsenek véve. :D
2016. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A jogi egyetemet normális ember nem nevezi így.
2016. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem mostani kérdés, de azért válaszolok :)

Amikor elmondtam az embereknek 12.ben hogy jogra fogok jelentkezni nekem is csomóan feltették a kérdést (gúnyosan persze) hogy Ó szóval mész a mekibe?

Valószínűleg a sok tudatlan okostojás arra alapozza ezt a marhaságot, hogy viszonylag sok jogász végez minden évben, nincs belőlük hiány. Ez tény, de az is tény, hogy "munkanélküli jogász" nem létezik. Szerintem még egy átlagban 2es diplomával is el tud menni valahova, ahol nem éhbérért fog dolgozni.

Azt is hozzátenném, hogy az egyik srác aki ezt mondta nekem, előadta a nagy világi okost hogy "Hát igen én megyek a nagy BME-re és én leszek ott a valakit meg a nagy mérnök meg mit tudom én" aztán csávókám maradt a kis sz.r városi egyetemünkön, és itt sem remekel, a BME nyilván szóba sem állt vele.

A másik srác valamilyen infós szakot kezdett el, de aztán otthagyta mert nem tetszik neki, hazaköltözött és most a mekiben dolgozik. Majd ezek után meginvitált hogy akkor a jog után lehetünk munkatársak..:) Milyen szellemes.

Szerintem amúgy is az emberekben általánosságban él egy ilyen tudat hogy Ó jogászok, ügyvédek, mind gerinctelenek és utáljuk őket, kb mint a rendőrökkel mondjuk.

Mindenesetre normális ember nem nézi le ezt a szakot.Egyáltalán nem egyszerű, és nem félek attól, hogy nem találok majd munkát vele.

2017. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyan régi kérdés, de azért szeretnek gúnyolódni, mert félnek a hatalomtól! Amikor bezzeg bíróságon állni kell vagy a rendőrségen a fogdán imádkozni, esetleg a közjegyzőhöz menni, mert különben nem lesz semmilyen ingatlan...akkor nem büfészak a jog! Hatalmi helyzetben csak a meghunyászkodás megy...akkor senkinek nem nagy a szája! Ne felejtsük már el hogy jogi egyetemről kerülnek ki a jövő bírói, ügyészei.....amikor a csúnya rendőrbácsi, rendőrnéni elveszi a jogsit....nem kell szaladgálni tanácsért sehova....a rendőrségen sem kell félni amikor valakit beidéznek, hiszen a jog büfészak....akkor bárki meg tudja menteni magát ha bajba kerül nem igaz? :-)


Szánalmas, hogy gúnyolódnak...amikor meg bajba kerülnek egyezkednek az ügyésszel= aki csúnya jogász....meg sírnak a bíró előtt :-)


A rendőrt se kell hívni ha baj van...a rendőrök is hülyék nem igaz?


Szánalmas emberek, akik csak pocskondiázni tudnak ha meg baj van fülüket farkukat behúzzák! Közben egy munkaszerződést nem tudnak értelmezni.....

2018. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!