Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a vidéki egyetemeket nem...

Ha a vidéki egyetemeket nem számoljuk bele a hresek vagy a gazdmenedzsmentesek keresnek jobban atlagosan?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
mind a 2 szánalmasan büfészak
2016. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya szerintem, de HR-esből tuti kevesebb van. Amúgy tőled függ, hogy hol helyezkedsz el. Volt HR-t végzett munkatársam számviteli cégnél, nem HR részlegen dolgozott és jól nyomta. (PwC-nél)
2016. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Pár fősulin tényleg büfészak, de a megfelelő egyetemen elég kemények is tudnak lenni plusz jobban fizetnek, mint a legtöbb mérnöki munka.


Első válaszóló is valószinűleg valami mérnök, vagy alacsony jövedelmű, akinek közgazász a főnőke, és csak álmodhat róla, hogy töredékét keresse.

2016. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
hogy jön ide a közgazdász, most a büfészakokat gyűjtjük?
2016. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
normális kommenteket légyszíves :) (#1-es, #4-es) Tehát akkor gazdmen vagy HR? Ha a jobb pesti egyetemeket nézzünk mint a corvinus bme, bge
2016. szept. 1. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Gazdmen! Azzal a diplomával elég széles körben el lehet helyezkedni. A HR-es diploma csak HR-es körű munkára ad diplomát, viszont ha elvégzed a gazdment, azzal HR-es körben is el tudsz helyezkedni.

Én legalább is így látom. (nemzetközi gazdálkodáson vagyok, ez eléggé hasonló a gazdmenhez, csak itt 2 nyelv kell pl)

2016. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy hr-es kérdező:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

a gazdmen meg több lehetőséget nyújt, azt jelenti, hogy még annyit se tanít, mint a hr, hogy egy szakmát lefedjen, így valóban nagy lesz a választék a közmunka, portás, és hasonlókkal

Fiúként jobban megéri bármelyik fizikai munka

2016. szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak a hasznos válasz %-ából is jól látszik, hogy nem egy értelmiségi és nem tudja miről beszél.


Én nemzetközi gazdálkodást végeztem, több kollégám is gazdment. Ugyan annyit keresünk, konkrétan a junior pályakezdő fizetés, amit én kaptam az 450 bruttó + 25 cafeteria volt amikor kezdtem.

Plusz amit belinkelt az egy HR tanácsadó emberke kérdése. HR tanácsadó képzést még csak FSZ-ben, vagy FOSZK-ban láttam (nem tudom melyik a helyes rövidités, de lényegében felsőoktatási szakképzés), ami egy 2 éves képzés, és tényleg semmire sem jó. Plusz bármennyire is mondják az FSZ-t végzettek, hogy diplomájuk van, AZ FSZ NEM AD DIPLOMÁT CSAK OKLEVELET. Jóval kevesebbet ér, mint egy alapdiploma. (Humánmenedmentre adnak BA-t.)

Tény, hogy HR osztályra már nem HR-t végzetteket is felvesznek, de szerintem leginkább, azért, mert kevés van belőlük. Szintén tény, hogy GM-el több lehetőséged van, de HR-el úgy gondolom, hogy jobban be tudod határolni merre is menj, és ott szerintem lehet egy biztosabb helyed. Valamint tapasztalatból mondom, hogy ugyan felvesznek nem HR-t végzetteket is HR osztályra, de mindenképpen preferálják őket a többivel szemben.

2016. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 vagyok


Még annyi, hogy szerintem mind kettőnél Corvinus javaslom. (Én vidékin végeztem az alapot és bánom kicsit.) BGE-n a PSZ szak nagyon erős, azt nagyon tudom ajánlani. BME-n a közgázt sanjnos jó szívvel nem tudom ajánlani. (Senkit nem akarok megbántani, csak azt írom amiket én hallottam.) Műszaki képzésben vitathatatlanul verhetetlen, de egy egyetemen a karok színvonala általában nagyon eltér. BME-n különböző mérnöknek tanuló ismerőseim mondták amúgy, hogy a BME GTK eléggé lenézett kar náluk, és tényleg nem tudják ajánlani, inkább CEU-ra mentem mesterre pont emiatt.

Tehát: Corvinus HR-ről rosszat még nem hallottam, bár egyáltalán is keveset. Ha GM-re mennél tégy magadnak egy szivességet, és menj angol GM-re, hogy legyen egy kis pluszod.

2016. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!