Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ehhez milyen diploma kell?...

Ehhez milyen diploma kell? Vagy létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy érdekelnek az energetikával kapcsolatos dolgok pl atomenergia meg az építészet is, de nem tudnám magam elképzelni atomfizikusnak vagy építészmérnöknek aki csak a tervezöasztal felett ül és rajzol.

Ezek mellett érdekel a gazdaság, jól mennek a nyelvek, de persze szeretném magam fejleszteni belölük többet és jobban szeretnék beszélni.

Így ezek kombinálására kitaláltam (ha egyáltalán létezik ilyen), hogy energetikai cégeknél vagy az építöiparban valamilyen gazdasági emberként, vagy külföldi cégekkel kapcsolattartóként dolgozni.

Ehhez milyen diplomát lenne szükséges szereznem? Illetve melyek azok a cégek akik hasonló embert keresnek? Azt még hozzáteszem, hogy lány vagyok:)

Elöre köszönöm:)



2016. nov. 27. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem műszaki menedzser szakra menj. Ott alapvetően gazdasági szakember leszel, de minden mérnöktudományhoz kapcsolódóan lesz tárgyad, és tudni fogod hogy pl. egy vegyész vagy építészmérnök mit csinál.
2016. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
energetikai mérnöki diploma létezik
2016. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A műszaki menedzserrel sokra nem fogsz menni. Energetikai mérnökire menj, a BME-re, akkor fogsz a gazdaságról is tanulni
2016. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallgass az utolsóra, a műszaki menedzser ismerőseim gond nélkül el tudtak helyezkedni. Ha nem érdekel különösebben az energetika, akkor nagyon szenvedni fogsz az energetikus szakon mert elég kegyetlen. Persze onnan is mehetsz gazdasági irányba, csak szerintem feleslegesen szopnál x évet.
2016. nov. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!