Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kaphatok mentességet...

Hogyan kaphatok mentességet középfokú nyelvvizsga alól? Diploma nélkül nem tudok elhelyezkedni, mint tanító! Létezik, olyan felmentés, ami a diplomámat nem veszélyezteti?

Figyelt kérdés
2014-ben államvizsgáztam tanító szakon a diplomámat nem kaptam meg, mivel nincs középfokú nyelvvizsgám. Sajnos nem voltam 40 éves mikor elkezdtem az iskolát, így a korra való tekintettel nem kaphatok mentességet. Szeretnék elhelyezkedni, mint tanító, de diploma nélkül nem tudok. Ebben a témában szeretnék egy kis segítséget kérni. Előre is köszönöm!

2015. jún. 10. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi idő alatt simán nyelvvizsgázhattál volna valamiből..
2015. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom milyen helyzetben vagy, de ha mégis megoldható lenne, próbálkozz meg egy középfokú nyelvvizsgával. Az angol Euroexam egész könnyű, ha valaha tanultál angolt, és legalább egy-két múlt idő, szerkezet megvan még a fejedben. Rengeteg anyaguk van, ingyenesen elérhető (legfeljebb regisztrálni kell, de az semmivel sem jár) Szóval ha van rá módod (27000 Ft talán), próbáld meg azt szerintem.
2015. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos munka mellett nincs rá időm. Próbálkoztam, de nem ment! :-(
2015. jún. 10. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Pedig más megoldás nem lesz. De komolyan, egy angol középfok nem olyan nagy eset, gondolom a suli alatt is kellett angol cikkeket feldolgoznotok, stb. Vannak diplomamentő programok, talán mostanában is indul, arra is jelentkezhetnél.
2015. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egyszerűbb (és hasznosabb) lenne, ha nekiállnál, és megcsinálnád, mint hogy kibúvókat keress, illetve feszegesd a rendszert, azért, mert nem akarsz megcsinálni valamit.
2015. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Egy angol középfokú nyelvvizsga egy vicc.

Lazán menni ofg,ha készülsz rá. Vagy megcsinálod vagy nem lesz diplomád. Te döntesz.

2015. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is csináld meg..Mire adnának mentességet mégis?Arra , hogy nincs időd? És tanultál 16 évet, mellette se volt időd??

Én a Dexam írásbelit és Origó szóbelit ajánlom, hogyha angolról van szó! Nekem sikerült, szerintem minimális tudásra, csak határozottság kellett a szóbelin, hogy le tud nyűgözni a bizottságot, ne legyen idejük kínos kérdéseket feltenni, egy kérdésre rengeteget válaszoltam.

Írásbelin a levélírásnál is van pár kritérium, azokat betartod és kész..

Magnóhallgatás szokott még nehezen menni, erre javaslom, hogy hallgass sok külföldi adást, nézz filmeket angolul amíg van időd.

Ha jól értem már 1 éve végeztél, mégsem kezdtél el készülni rá..Munka mellett sokan tanulnak, ráadásul nem egyetemre kéne munka mellett járni, hanem csak 1 db nyelvet megtanulni társalgási szinten...

Amikor bekerültél a rendszerbe is tudtad, hogy kelleni fog, mégse foglalkoztál vele

2015. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Persze, könnyen dobálózik már az, aki megszerezte a nyelvvizsgát, hogy ilyen könnyű, meg olyan könnyű, meg hogy egy vicc. Csak aki kínlódik vele, meg próbál tanulni és készülni rá, az viszont nem így látja...
2015. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Akárhogy is nézem, annak hogy tudok-e nyelveket vagy sem semmi köze annak, hogy az egyetemen milyen szaktudást szereztem. Ez a nyelvvizsga dolog szerintem egy nagy baromság.
2017. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!